Web sitesi giriş trafiği artırma yolları

Web sitesi giriş trafiği artırma yolları arasında en büyük etkenlerden biri internet reklamlarıdır. İnternet reklamları ile daha çok kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Hatta hitap edeceğiniz hedef kitleye nokta atışı yaparak ulaşabilirsiniz.

İnternet reklamlarının en büyük avantajı reklam vermek istediğiniz bölgeyi, saati vb. birçok ayrıntıyı istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey doğru strateji ile doğru bütçeyi yönetmek. Reklam bütçenizi doğru yönlendirmek için mutlaka profesyonel bir ajans ile çalışmanız gerekmektedir.

Web sitenizi yayınladıktan sonra istediğiniz hedef kitleye ulaşmak için web site trafiğini de artırmanız gerekmektedir. Reklam verip hedef kitleyi sitenize çekmek yeterli olmayacaktır. Müşterilerinizin web sitesinde uzun süre vakit geçirmelerini ve daha sonradan tekrar ziyaret etmelerini sağlamanız gerekmektedir.

Bu konuda iş web tasarım ajansınıza düşmektedir. Web tasarım ajansı sitenizi öyle bir dizayn etmelidir ki hedef kitlenizin ön analizi ve piyasa sinerjisi araştırılarak en ince detayları süzgeçten geçirerek tasarlamalıdır.

Son kullanıcının web sitenizde daha çok vakit geçirmesi için olması gerekenler:

Web siteniz Responsive olmalı! (mobil uyumlu)

Günümüz kullanıcısının artık her işini akıllı telefonları ile yapması ile birlikte hedef kitlenin %70’i web sitelerine mobil cihazlar üzerinden giriş yapmaktadır. Responsive web sitesi ile birlikte farklı cihazlara özgün tasarımlara sahip olabilirsiniz. Web site görselleri, metinleri, menülerinin girilen cihaza uygun boyutta açılması kullanıcıya kullanım rahatlığı sağlamaktadır.

Web siteniz JET hızı ile açılmalı.

Hedef kitlenizi web siteniz uzun süre tutmak için gereken en önemli ayrıntılardan biri ise web sitenizin hızlı açılmasıdır. Hiçbir internet kullanıcısı dakikalarca sürecek bir sitenin açılmasını beklemez Web sitenizin maksimum hızda açılması seo optimizasyonu açısından da büyük önem taşımaktadır. Birkaç saniye içerisin de web siteniz açılmıyorsa sunucunuz da veya web site yazılımı ile ilgili bir sıkıntı var demektir.

Web sitenizde ne yazdığına dikkat edin!

Devasa uzunlukda yazılar yazmaya gerek yok. Kullanıcı içerik metinlerinin ne kadar uzun olduğuna değil aradığı bilginin ne kadar faydalı olduğuna baka. Web site metinleri size özgü, anlaşılır ve net olmalıdır. Metinlerinizi maddeler halinde ve kısa paragraflar ile düzenlemeniz gerekmektedir.


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.