Photoshop

Photoshop’a Brush Nasıl Yüklenir?

Photoshop’a yeni başlayanlar için brush yüklemek ilk seferlik zahmetli olabilir ama ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Brush 2 farklı şekilde yüklene biliyor, eski sürümlerde “Load Brushes” sekmesine giderek yüklemek gerekiyordu, yeni sürümlerde ise bu çok daha basit.

1. Kolay Yolu

Photoshop brush’ı her zaman için amr formatındadır, CS3 ve sonraki versiyonlarda indirdiğiniz amr dosyalarınızın üzerine çift tıkladığınızda photoshop programınızın brushlar bölümüne yerleştiriğini göreceksiniz.

2. Zahmetli Yolu

– Photoshop açtıktan sonra araç paletinizden “brush tool” isim aracı seçiniz.

– Aşağıdaki görselde olduğu gibi işaretlemeleri izleyerek “Load Brushes…” sekmesine ulaşın.

– Son olarak “Load Brushes…” sekmesine tıkladıktan sonra amr uzantılı brush paketini seçebileceğiniz bir ekran açılacaktır, o ekrandan indirdiğiniz brush paketini seçerek yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Yüklediğiniz brushlarınız brush paleti içerisinde görünecektir.

Not; “brush” kelimesini gencgrafiker.com’da aratarak bir çok brush (fırça) paketini bilgisayarınıza indirip, photoshop programınıza yükleyebilirsiniz.

Bu konu sizin için faydalı oldu mu?

12 Yorumla Photoshop’a Brush Nasıl Yüklenir?

  1. Sonunda güzel bir anlatım buldum, çok teşekkürler. Sayenizde photoshop’a brush yükleyebiliyorum. Faydalı bir konu oldu benim için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.