Photoshop, Yazı Fontları

Fontea Photoshop Plugin ile Google Fontları Photoshop’a Ekleyin

Google web fontlarını photoshop üzerinde hızlıca görüntüleyip kullanmanızı sağlayan Fontea ‘dan bahsettik. Photoshop CC sürümünü kullanıyorsanız denemelisiniz.

Şimdiye kadar tasarım alanında tüm Google Fontlar kitaplığına kolay erişim istiyorsanız, Fontea yalnızca ihtiyacınız olan tek eklentidir.

Bu ücretsiz eklenti, yakın gelecekte planlanan Sketch için bir eklentiyle hem Windows hem de Mac için Photoshop CC‘de çalışır. Fontea ile, palet penceresinden sağa tüm Google Fontlar‘ın tam kütüphanesine tek tıklamayla erişebilirsiniz.

Bu eklenti ile, nasıl göründüğünü görmek için farklı yazı katmanlarındaki her yazı tipini önizleme yapabilirsiniz. En çok sevdiğiniz yazı tiplerini de favori olarak seçebilir ve yazı tipi türüne (serif, kaligrafi vb.) göre filtreler çalıştırabilir veya yazı tipi adına göre arama 

Fontea, son birkaç yıldır düzinelerce eklenti paketi yayınlayan Source tarafından oluşturuldu. Birçoğu maliyetli ama aynı zamanda tamamen ücretsiz eklentilerin güzel bir seçim olan Fontea bu konuda gayet iyi çalışıyor.

Google Webfonts kullanan birçok kişi, tüm tarayıcılarda çalışabilen daha fazla yazı tipi seçimi isteyen tasarımcılar veya geliştiricilerdir. Tasarımcılar gerçekçi mockup’lar hazırlamak istediklerinden, sadece bir mockup’a nasıl baktıklarını görmek için onlarca yazı tipi indirecekler.

Fontea ile tek bir eklentiden daha fazla şey indirmeden Google’ın kütüphanesinde 800’dan fazla font alırsınız. Farklı yazı tiplerini test edebilir ve karşılaştırabilir ve aynı anda birden fazla tür katmanını güncelleyebilirsiniz.

Geliştirilmeye açık olan bu eklenti Photoshop CC kullanıcılarına hitap ediyor. Photoshop CC kullanıcısıysanız ve Google Webfonts’a hızlı erişim istiyorsanız, Fontea iş için en iyi araçtır.

Tasarımlarınızda Google Fontlarını deneyerek hızlıca kullanabilmek için eklenti niteliğinde çalışan Fontea’dan bahsettik. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.