Yaratıcı Tasarımlar, Yazı Fontları

Tasarımlarınız İçin En İyi 7 Tipografi Galerisi

Web veya grafik tasarım ile uğraşanlar tipografinin önemini çok iyi bilirler. İlk defa duyan arkadaşlar için; yazı fontu, font büyüklüğü, satır uzunluğu, satır arası boşluk gibi özelliklerin tamamını kapsayan yazı tekniği diyebiliriz. Sizlere ilham vermesi açısından için en iyi 7 tipografi galerisini sıraladık.

Tipografi yazıyı bir forma sokma sanatı ve tekniğidir. Font (yazı tipi), font büyüklüğü, satır uzunluğu, satır arası boşluk ve benzeri unsurların kombinasyonları ile yapılır. Bu yazımızda tasarımlarınız için en iyi 7 tipografi galerisini sizler için hazırladık.

01. Typeverything

Typeverything.com, Andrei Robu tarafından büyük tipografi ve tasarım adına yapılmış bir tumblr blogudur.Galeri bölümünde, esasen elle harf dizayn edilmiş desenlerden oluşan ilhamla doludur.

02. Typewolf

Tpywolf, 2013 yılında Jeremiah Shoaf tarafından Colarado merkezlı başlatıldı. Bir tasarımcı olarak çalışarak, tasarım projeleri için yazı tiplerini seçmek için iyi kaynakların eksikliği nedeniyle kendisi böyle bir işe girişmiştir.

03. We Love Typography

We Love Tipografi, John Boardley ve Kari Pätilä tarafından yapılmış bir tipograf galerisidir. Khoi Vinh, Veerle Pieters, Jon Tan, Hannah Donovan ve Jason Santa Maria gibi önde gelen tasarımcıların katkılarıyla bu site mükkemmel diyebiliriz.

04. Incredible Types

Incredible Types, tipografi odaklı dizayn edilmiş, ağırlıklı olarak basılı çalışmalar üzerine odaklanmış kreatif bir koleksiyondur. Nathan Leigh Davis tarafından sürdürülmekte ve küratörlüğünü üstlenmekte olup, şu anda 51 farklı ülkeden 432 reklam öğesinden ve stüdyodan esinlenerek tasarlanmıştır.

05. Friends of Type

Friends of Type, orijinal tipografik tasarıma sahiptir. Aaron Carámbula, Erik Marinovich, Dennis Payongayong ve Jason Wong katkılarıyla oluşan, görüntü odaklı bir blog.

06. Type Inspire

TypeInspire, ağırlıklı olarak grafik tasarımcıları ve web tasarımcılarının çalışmalarını içeriyor. Tipografi, metin efektleri, hareketli grafikler, kinetik tipografi videoları, baskı tasarımı, afişler ve broşürler gönderebilirsiniz.

07. Fonts in Use

Fonts In Use, gerçek dünyada iş yerindeki bağımsız bir arşivdir.

Sizinde beğendiniz tipografiler varsa yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.