Grafik Tasarım, Illustrator, Yaratıcı Tasarımlar

Kartvizitinizi Geliştirmenin 6 Yolu

Kartvizitinize yapacağınız ufak dokunuşlarla kartvizitinizin yırtılıp atılmak yerine saklanmasını sağlayabilirsiniz.

Kartvizit tasarımı önemli bir reklam aracıdır. Bu yüzden kartvizit tasarımı oldukça önemlidir. Şu anda kullandığınız kartvizitten memnun değilseniz veya kartvizit oluşturmak istiyorsanız bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

Bu yazıda kartvizit tasarımında ufkunuzu açabilecek tavsiyelerde bulunduk. Bu sayede işe yarayabilecek ve göze hoş bir şekilde hitap edecek kartvizit tasarlayabileceksiniz. Eğer yaptığınız kartviziti bizimle paylaşmak isterseniz yorum alanında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu arada, çok beğenilen bir kartvizit oluşturduysanız, aşağıdaki yorumlar kutusu ile bizlerle paylaşabilirsiniz.

01. illustrator kullanın

Profesyonelce illustrator kullanamasanız da eğer tasarıma biraz yatkınlığınız varsa bunu kartvizit tasarımınızda gösterebilirsiniz.

Birileri kartınızı zorla cüzdanında taşıması yerine güzel bir kartvizit tasarımıyla cüzdandan eksik olmaması sağlanabilir.

02. Farklı şekiller kullanın

Kartvizitinizi dikdörtgen dışında başka bir şekil seçerek yapabilirsiniz. Bu sizin kartvizitinizi kötü yapmaz aksine ilgi görmesini sağlar.

03. İşi eğlenceye dökün

Herkesin kalbinde biraz çocukluk kalmıştır. Bu yüzden birçok kişi bu tarz kartvizitleri atmak istemeyecektir. Bu tarz yaratıcı kartvizitler hazırlayabilirsiniz.

04. Komik bir kartvizit her zaman eğlencelidir

Tasarım dünyasında çalışmak için mizah duygusuna sahip olmanız gerekir. Bu mizah duygusunu kartvizitlerinize dökerek farklı tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

05. Fotoğraf ekleyin

İnsanların isimleri hatırlaması zor olabilir. Bu yüzden kartvizitlerinize kendi fotoğrafınızı basarsanız, kartvizitinizi ilk defa tanıştığınız birine verdiğinizde sizi daha rahat hatırlayacaktır. Yani kartvizitinize fotoğraf basarak unutulmaz olabilirsiniz ?

06. Boşlukları kullanın

Yazıda belirttiğimiz çoğu kartvizit renkli ve dolu dolu kartvizitlerdir. Eğer bu tarz kartvizitlerden hoşlanmadıysanız size başka bir tavsiyemiz var. Boşlukları güzel kullanıp şık ve minimalist bir kartvizit oluşturabilirsiniz.

Bu yazıda farklı kartvizit tasarımlarından bahsettik. Bu konuda bizlere düşüncelerinizi paylaşmak isterseniz aşağıdaki yorum kutusunu kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.