Yaratıcı Tasarımlar

Barkod Alanına Can Katmak

Ambalaj tasarımı yapanların sıkça karşılaştığı sıkıntılardan biridir aslında barkod alanı. Genelde tasarım ile bütünleşmediği için çok fazla dikkat çeker ve çirkin görünür. Bu yüzden olabildiğince görünmeyecek bir yere koymaya çalışılır.

Fakat artık barkodları tasarımınızla bütünleştirerek farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Barkodu okunacak kadar bir alan bıraktıktan sonra kalan kısımlarını istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Böylelikle ambalaj tasarımlarınızdaki barkodlara hem can katmış olursunuz hemde ortaya farklı bir çalışma çıkartarak portfolyonuz için başarılı bir referans elde edersiniz.

Ayrıca size JPG olarak ulaştırılan barkod görsellerini Illustrator ile trace ederek birer vektörel haline dönüştürüp üzerinde daha rahat çalışabilirsiniz.

Aşağıdaki akıllıca kullanılmış barkod örneklerinden ilham alabilirsiniz.

barkod-tasarimlari-1

barkod-tasarimlari-2

barkod-tasarimlari-3

barkod-tasarimlari-4

barkod-tasarimlari-5

barkod-tasarimlari-6

barkod-tasarimlari-7

barkod-tasarimlari-8

barkod-tasarimlari-9

barkod-tasarimlari-10

barkod-tasarimlari-11

Yorum Barkod Alanına Can Katmak

  1. Güzel düşünülmüş, oldukça kreatif duruyor. Acaba barkod cihazı okurken sıkıntı oluşturur mu aksi halde bu büyük bir problem.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.