Düşünce ve Fikirler

Yenilenmek ve Fikirler Üretmek

Zamanla işten sıkılmak yada freelance iş yapamıyor olmak tasarımcılar ve geliştiriciler için büyük problem. Bu problemi zaman zaman hepimiz yaşıyoruz.

Fakat bunun üstesinden gelmek zor değil. Tek yapmanız gereken kendinizi motive etmek, yeni fikirler üretmek ve yaptığınız işe heyecan katmak.

İşbirliği Yapın.

Birlikte çalışmak, çalışmanın üzerinde tartışmak ve işi geliştirmek için ortak fikirlerde buluşmak insanlar her zaman motive eder. Fikirler farklı fikirleri ortaya doğurur ve bu durum size bir heyecan katar. Projelerinizi arkadaşlarınızla birlikte yönetmeyi deneyin. Birlikte çalışın.

Tatil Gidin.

Tatil deşarj olmanın en büyük yoludur. Bunu monotonlaşan şeyleri kısa bir süreliğine hayatınızdan çıkartarak destekleyin. Örneğin bilgisayarınızı yanınızda götürmeyin. Sadece ihtiyacınız olacak durumlar için tablet ve telefonunuz yanınızda olsun. Keyif aldığınız farklı şeylere yönelin. Bu sizin düşünüp yeni fikirler üretmenize yardımcı olur.

Haberler ve Etkinlikler

İşinizle ilgili yenilikleri takip edin. Yenilikler kendinizi yenilmenize yardımcı olur. Yeni ürün tanıtımlarını inceleyin. Reklamları inceleyin. Ajansların tasarımlarını inceleyin. Bunlar devamlı beyin fırtınası yapmanızı sağlar.

Diyalog, Konuşmak, Tartışmak

İnsanlarla istişare etmek, bu kısır döngüyü atlatmanıza yardımcı olabilir. Belki size bir fikir verebilir. Onlara aklınızdakileri anlatın farklı bakış açıları büyük resmi görmenize yardımcı olur. Yeni fikirler üretmek için insanlarla konuşmak, bilgi alışverişinde sizi en doğru yola teşvik eder.

Gezin, Dolaşın.

Seyahat etmeye vaktiniz yoksa yada uygun bir konumda değilseniz, bazen kısa bir yürüyüş bile kendinizi toparlamanıza yeterli olur. Zihninizi kısa bir süreliğine temizlemiş olursunuz. Sakin kafayla düşünmek, planlamak, karar vermek her zaman daha iyi sonuçlar doğurur.

Yazın, Çizin.

Aklınızdakiler oturup yazın. Çize biliyorsanız için. Zihniniz temizlenene kadar tekrarlayın bunu. Göreceksiniz bu yeni fikirleri üretmenizi sağlayacak.

Sonuç Olarak

Canı sıkılmış durumdasınız ve unutmayın ki, en güzel projeler insanların can sıkıntıları döneminde üretiliyor. Bununla ilgili bir çok firma, uygulama, tasarım projeleri örnek verilebilir.

Aslında başarının en büyük yolu heycanınızı kaybetmemektir. Bu her alanda geçerlidir. Aklınıza bir proje gelir, uzun bir süre erteler ardından projeye geri dönersiniz. Birde başladığınız projenin heycanının tükenmediğini ve neler yapabileceğinizi düşünün.

Şuan yapacağınız en güzel şey, ilham alacak şeyler bulmak, fikirler üretmek ve bunları yapabilmek için motive olmak.

İçinde bulunduğunuz bu durumu bir çikiçiki baba etkisi olarak düşünün.
(Kemal Sunal’ın lotoyu minibüste tutturması ve çiki çiki baba şarkısı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.