Udacity ve Google Desteği ile Ücretsiz APK Dersleri

Udacity ve Google Desteği ile Ücretsiz APK Dersleri

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere kendinizi geliştirebileceğiniz bir platformdan bahsetmek istiyorum. Bu platform sayesinde gerçekten kendinize katkıda bulunabilir ve yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

Devir Teknoloji Devri

Hayatımıza teknolojinin girmesiyle artık prize bağlı yaşar olmak bir yana aynı zamanda hayatımıza gerçekten çok çabuk etki eden kolaylıklar da girmiş oldu. Bunlardan bir çok örnek verebiliriz ama bizim asıl amacımız Web ve Grafik Tasarımcı arkadaşlar için yeni bir eğitim şekli önermek. Bu eğitimin adı APK DEVELOPER. Google ileriye dönük akıllıca adımlar atan çok büyük bir şirket sizin de bildiğiniz gibi ve ileride Teknoloji üzerine istihdam sorunu çıkmasının önüne geçmek için UDACİTY ile ücretli olarak alabileceğiniz bir çok dersleri sizlere ücretsiz olarak vermeye başladı. Bu kapsamda her ülkeye de kontenjan ayırdı. Kontenjan ayırdığı ülkeler arasında Türkiye’de var 🙂

Google Ne Kadar Kişiye Ücretsiz Ders Verecek

Google, Bertelsmann ve Udacity işbirliği ile sunulan eğitimler sayesinde aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 36 ülkeden 75 bin kişi Android ve Web Geliştirici kurslarına katılma imkanına kavuşuyor.

Geçen yıl 10.000 kişilik Android geliştirici bursunun gördüğü yoğun ilgi üzerine 75 bin kişiye daha ücretsiz olarak sunulacak online uygulama geliştirme kurslarından yararlanmak için on dakika ayırarak başvuruda bulunmak yeterli.

Aklınıza Gelen Bazı Sorular Olabilir

Peki yi hoş da ben hiç kodlama bilmiyorum diyenleriniz olabilir ya da ben kodlama biliyorum gerek yok diyenleriniz de olabilir. Google, Udacity ile ortaklaşa verdiği dersleri bilen ve bilmeyen düzeylere göre ayırmış durumda. Yani hiç bilmiyorsanız size okuma yazma anlatır gibi çok basit düzeyde anlatım sağlanıyor.

Ben kodlamayı biliyorum diyorsanız da sizleri de düşünmüşler. Google, Udacity ortaklaşa verilen bu eğitim derslerini kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Kendi uygulamanızı yaptığınızı düşünsenize. Gerçekten bir havanız olur ve kendinize özel uygulamalar yazabilirsiniz ya da Google Play Store koyarak uygulamanızı müşterilerinize satarak gelir sağlayabilirsiniz.

Google Udacity Ücretsiz Derslere Nasıl Başvurabilirim?

Tümüyle online olarak sunulacak kurslar hakkında ayrıntılı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için şu adresi ziyaret etmek yeterli: https://www.udacity.com/google-scholarships. Umarım kayıt olur ve iyi bir şekilde kendinize katkı sağlayabilirsiniz.


Cengiz Ararat

Anadolu Üniversitesi-İşletme Fakültesinde son sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda gencgrafiker.com, gencblogger.com ve cengizararat.com adreslerinde editör olarak yazılarını ve tasarımlarımı paylaşıyorum. GOOGLE,ADOBE ve UNİCERTİFİCATE gibi kuruluşlardan Dijital pazarlama, E-Ticaret, Web Tasarım, Pazarlama İletişimi Yönetimi adlarında sertifikalara sahibim. Şu anda ise bir E-Ticaret firmasında Web Designer olarak çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.