Web Tasarım

Sitenizin Tasarımını Optimize Edin

Sitenizin görsel kalitesini ve kullanılabilirliğini arttırmak sizin elinizde. Herkes genel olarak içeriklerin özgün olması gerektiğini ve karmaşık renkler kullanılmaması gerektiğini bilir ama sadece bunlar güzel bir web sitesi için yeterli olmaz.

Birazdan okuyacağınız 5 ipucunu sizde kendi sitenize rahatca uygulayıp görsel kalitesinizi arttırabilir, sitenizdeki ziyaretçileriniz için daha akıcı bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Farkı Fontlar Kullanın.

İnsanların gözü artık arial, tahoma ve bunun gibi standart fontlara oldukça alıştı. Ziyaretçilerinizin sitede daha fazla vakit geçirmesi için sitenizin fontlarını değiştirin. Ayrıca içeriklerinizi tipografik olarak sunun, bu sayfanızı oldukça farklılaştıracaktır. Bununla ilgili olarak buradaki örneği inceleyebilirsiniz. Ayrıca sitenizdeki fontları google web font ile basitçe değiştirmeniz mümkün. Google web font ile ilgili detaylı bilgiye buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

Açık ve Hafif Arkaplanlar Tercih Edin.

Sitenizi olabildiğince sade bir forma sokun. Göz yormaması için beyaz rengi yoğun olarak tercih edebilirsiniz. Beyaz üzerindeki siyah yazı her zaman en az göz yoran ve okumayı kolaylaştıran uyumlu renklerdir. Siteniz için sade arkaplan resimlerini buradaki linkten indirebilirsiniz. Ayrıca buradaki yeni web trendlerini incelemek sizin için faydalı olabilir.

Beyaz Boşluklar Bırakmaktan Çekinmeyin.

Günümüzde fazla içerik az görsel algısı gitgiderek kırılıyor. Çok fazla içerik, ziyaretçilerin siteden çıkmasına neden oluyor. Metinlerin arasındaki boşluk, satır aralarındaki boşluk, görsellerin aralarındaki boşluk sitenizin daha temiz görünmesine yardımcı olur. Fontları, görselleri ve diğer elementleri birbirine yaklaştırmak sitenizin ilk bakışta dağınık görünmesine neden olur. Bu istenmeyen bir durumdur.

Kelimeler Yerine Simgeler Kullanın.

Kelimeler, ikon ve simgelere göre çok daha fazla yer kaplar. Kelimeler yerine anlaşılır ikonlar ve simgeler kullanın, belki üzerine gelince açıklama çıkartmayı tercih edebilirsiniz. Sosyal medya ve menü ikonlarıyla başlamalısınız. Birbirinden şık simgeler normal yazılara göre daha fazla dikkat çekecektir. Ayrıca sitenizin görsel kalitesini de oldukça arttırır. Birbirinden şık ikonlara buradan ulaşabilirsiniz.

Sitenizin Renklerini Değiştirin.

Doğru kombinlenmiş renkler modada olduğu gibi sitenizde de işinize yarayacaktır. Şuan beyaz zemin üzerine negatif renkler oldukça trend olmuş durumda. Ayrıca sitenizin renklerini ve fontlarını değiştirerek farklı bir görünüme sahip siteler oluşturmanız oldukça mümkün. Renkler hakkında daha fazla bilgiye buradaki ve buradaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Yorum Sitenizin Tasarımını Optimize Edin

  1. Anlattıklarınızdan sonra sitemin kasvetli olduğuna karar verdim. Benim için faydalı bir yazı oldu, teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.