Photoshop, Ücretsiz Kaynaklar

Photoshop CS6 Kısayolları

Daha önce illustrator kısayollarını sizinle burada paylaşmıştık, aynı şkilde photoshop’un daha büyük ihtiyaç olduğunu hepimiz biliyoruz ve bizde dahil bir çok tasarımcı photoshop’un büyük bir bölümünü sadece kısayol tuşlarıyla kullanıyor. Bu durumda yapılabilinecek en iyi şey bu kısayılları öğrenmek.

Klavye Kısayolları Nasıl Kullanılır ?

Photoshop Aracı Kısayol = gri metin
Eylem Kısayol = mavi metin

photoshop_cs6_keyboard_shortcut

  1. Eğer klavyede gerçekleştirmek istediğiniz Photoshop Aracı Kısayol (gri metin) veya Eylem Kısayol (mavi metin) arayın.
  2. . Eğer bir Photoshop Aracı Kısayol (gri metin), ilgili tuşa basın kullanmak istiyorsanız (Örnek: “Tip” Photoshop Aracı erişmek için, “T” harfi tuşuna basın)
  3. Bir Eylem Kısayol (mavi metin) kullanmak istiyorsanız, mavi metin belirtilen istediğiniz Eylem Kısayol tuşuna basın, Command tuşunu basılı tutun (Örnek:. “Transform” Eylem Kısayol erişmek için, Command tuşunu basılı tutun ve) “T” tuşuna harfine basın

Klavye Diğer Kısayolları Nasıl Gerçekleştirilir:

. Belirtilen tuşları / gerçekleştirmek istediğiniz belirli kısayolu yanında işlemlerini (Örnek:. Her zaman gri metin belirtilen bir Photoshop Aracı Kısayol, basarken Shift tuşuna basılı tutun “Araçlar geçiş” için)

Yorum Photoshop CS6 Kısayolları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.