Illustrator CS6 Kısayolları

Her zaman ihtiyaç duyarız, çoğu zaman büyük bir kısmı ezberimizde olsa da yeni tooları kullanırken ve  daha sık kullanmaya başladığımızda ne kadar işimizi kolaylaştırdığını hepimiz biliyoruz, işte bu konuda illustrator’ın CS6’nın kısa yollarının anlatıldığı güzel bir aracı sizinle paylaştık.

Adobe Illustrator CS6 klavye kısayolları Nasıl Okunur ?

Adobe Illustrator Kısayol tuşu = gri metin
Kısayol aktif etme tuşu = turuncu metin

 1. Adobe Illustrator Kısayol tuşu (gri metin) veya Eylem klavyede gerçekleştirmek istediğiniz Kısayolu (turuncu metin) bulun.
 2. Bir Adobe Illustrator Kısayol tuşu (gri metin) kullanmak istiyorsanız, ilgili tuşa basın. (Örnek: “Kalem” Aracı erişmek için, “P” tuşuna harfine basın.)
 3. Bir Kısayol aktif etme tuşu (turuncu metin) kullanmak istiyorsanız, turuncu metinde belirtilen istediğiniz Kısayol aktif etme tuşu tuşuna basın, Command tuşunu basılı tutun. (Örnek: erişmek için Nesneler Kısayol aktif etme tuşu “Tümünü Seç”, Command tuşunu basılı tutun ve “A” harfine basın.)

illustrator-kisa-yollari

Diğer Kısayollar Nasıl Gerçekleştirilir ?

Belirtilen tuşları / gerçekleştirmek istediğiniz belirli kısayolu yanında eylemler izleyin. (Örnek: erişmek için “E” tuşuna basarken erişmek için “Silgi” Aracı için Shift tuşunu basılı tutun.)

Photoshop Kısayolları için burayı tıklayınız.


2 thoughts on “Illustrator CS6 Kısayolları

 • Geri bildirim: Photoshop CS6 Kısayolları | Genç Grafiker

 • 23 Ocak 2015 tarihinde, saat 11:09
  Permalink

  Merhaba,
  Illustrator 6 kullanıyorum. Önceden nesneye tıkladığımda free transform yapabiliyordum ama şimdi seçenek görünmüyor ” E ” kısayolunu kullanmak zorunda kalıyorum. Bir çözümü varmıdır ?

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.