Mobil Uygulama Tasarımı Örnekleri

Mobil uygulama kesinlikle küçümsenecek bir iş değildir. Son zamanlarda yapılan araştırmalar bir çok firmanın yavaş yavaş mobil uygulama ve mobil sitelere ne denli önem verdiğini açıkça göstermektedir.

Aslında senaryo bu kadar iyi değil, siteler arasında dünya sıralama yapan alexa, ilk 1000’deki siteden sadece %46’sının mobil desteği bulunuyor. Bu durum sadece Türkiye’de değil dünyada büyük bir eksiklik olduğunu gösteriyor.

Bu konuda hindistanlı bir bilişim firması olan Vinfotech’in hazırladığı mobil uygulamara şöyle bir göz atacağız. Firmanın hazırladığı başarılı mobil uygulama tasarımları size farklı fikirler verebilir.

MC Donalds Mobil Uygulama

Tüm dünya tarafından bilinen bir firma olan MC Donalds için sipariş uygulaması hazırlamışlar. Özellikle müşteriden sipariş almaya yönelik mobil uygulamaların akıcı bir arayüzü olması kullanışlılık açısından oldukça önemlidir.

mc-donalds-mobil-uygulama-tasarimi

Klinik için Mobil Uygulama

Farkli bir uygulama olan bu fikir, aslında doktorların işini kolaylaştırcak müşteri bilgilerini tek bir yerde toplayacak ve yönetecek güzel bir uygulama.

clinik-you-mobil-uygulama-tasarimi

Restoran için Mobil Uygulama

Son zamanlarda bir çok tanınmış restoran kendi mobil uygulamalarını yaptırarak, uygulama üzerinden rezervasyon ve yemekleri önceden belirleme gibi girişimler gerçekleştiriyor. Teknolojinin oldukça ilerlediği günümüzde onlarında ayak uyduruyor olması. Mobil uygulamalar ileri ki dönemli nasıl fırsatlar içerdiğinin sinyallerini veriyor.

yemek-mobil-uygulama


One thought on “Mobil Uygulama Tasarımı Örnekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.