Site Bağlantıları

Parlaklığınızı Otomatik Ayarlayın!

Eğer gün boyunca ekran parlaklığınızı bulunduğunuz ortama göre ayarlayan teknolojiye sahip bir monitörünüz yoksa bu durum gün boyunca gözlerinizi oldukça yorar ve zarar verir.

f.lux günün farklı ışık koşullarında ve farklı zamanlarında gözlerinizin bilgisayar ekranını daha rahat görmesini sağlayan güzel bir uygulama. Örneğin; geceleri parlak ekran ayarları oldukça göz yorar. f.lux uygulamasında yapacağınız ayarlar ile belli saatlerde ekran parlaklığını düşürebilirsiniz. Geceleri daha düşük renk yoğunluğu ve daha düşük parlaklık kullanırken gün ışığında bunu istediğiniz seviyeye göre yükseltebilirsiniz.

Bu uygulama ayarlarınıza göre devamlı olarak ekran parlaklığını ayarlar. Ayrıca konum ekleyerek hava durumuna göre ekran parlaklığını ayarlamasına izin verebilirsiniz.

Ekran parlaklığınızı yöneten bu program Mac OSX, Windows ve Linux için hazırlanan ücretsiz bir uygulamadır. Buradaki bağlantıdan indirip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Parlaklığınızı Otomatik Ayarlayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.