Büyük Firmaların İlk Web Siteleri

Şuan dünya devi olan firmaların 1998 yılındaki web siteleri sizi çok şaşırtacak.

İnternet çok değişti! Sadece 10 yıl içerisinde modern hayata kendimizi o kadar adapte ettik ki şuan hayatımızın en büyük parçası, hatta biz web tasarımcıların ekmek teknesi. Bir zamanlar giflerden ve mavi yazılardan ibaret olan internet, şimdilerde ise olmazsa olmazsa olmazımız arasında.

Google, microsoft, Apple ve Yahoo hepsi dünya devi. Şuan bir çok tasarımcı web siteleri tasarlarken bu siteleri referans alıyor ve gerçek anlamda bu sitelerden esinleniyor.

Peki bu sitelerin 1998’deki halini görseniz acaba ne hissedersiniz?

Apple

En çok şaşırtan bu olsa gerek, şuan bu siteden ne renk olarak nede yerleşim olarak eser yok! Şuan tüm dünyanın ilham aldığı tasarımlarıyla meşhur.

apple-eski-site-tasarimi

Microsoft

Microsoft’un tek benzer yanı şuan bing arama motorunda kullandığı sarı renk. Ayrıca bu sarıyı logosunun yanındaki 4 kareden birinde kullanıyor.

microsoft-eski-site-tasarimi

Google

En çok merak edilen kesinlikle google, 1998 yılında hayatımıza giren google’ın şuan ki konuma ulaşacağını kim bilebilirdi ki. Eski sitesini görünce birden 1998’li yılları ve o zaman ki internette yaptığımız araştırmaları hatırladım.

google-ilk-site-tasarimi

Yahoo!

Son zamanlarda yaptığı yenilikçi arayüzüyle oldukça gündemde, acaba ilk sitesi nasıldı diye hiç merak eden olmuşmudur. Acaba sonuç olarak o zamanlar neyi listeliyordu gerçekten merak konusu.

yahoo-eski-site-tasarimi


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.