Güncel Haberler

Tasarımcı Evden Çalışarak Nasıl Para Kazanır?

Tasarımcıların en çok merak ettiği konulardan biridir. Acaba yetenekler nasıl paraya çevirilir. Aslında üzerinde düşünüldüğünde güzel tasarımlar ortaya çıkartan bir tasarımcı yeteneğini kullanarak güzel paralar kazanabilir. Hatta bir yere bağlı kalmadan kendini geçindirebilir.

Grafik tasarımcı çevresinde iyi tanınan Yunus Parlar freelance olarak bir çok iş alarak hayatına evde yaptığı tasarımlarla devam ediyor. Aldığımız durumlara göre de bu işten bi hayli para kazanıyor. 🙂

Özellikle genç arkadaşlarımızı yönlendirmek adına kendisine evden çalışarak nasıl para kazanacağımızı sorduk!

Yıllardır evden grafik tasarım ve web tasarım hizmetilerini sunan Yunus Parlar bu soruyu şöyle cevaplıyor;

Tasarımcı Evden Çalışarak Nasıl Para Kazanır?

7 senedir evde çalışmaktayım. Kendi adıma belirtmeliyim ki öncelikle bir portfolyonuz olmalı. Yapmış olduğunuz işleri müşterilerinize sunabileceğiniz, deneyim ve bilgi birikiminizi yansıtacağınız bir web sitesi, bu iş için en gerekli enstrüman. Pazarlama elamanı olarak görebileceğiniz bu web sitesi, sizi dış dünyaya tanıtacak en önemli silahınız olacaktır.

Bunun dışında müşteri portföyünüzde muhakkak olmalı. Evde çalışacağınızdan dolayı bütçe sıkıntısı çekmemek adına sürekli iş alımı sağlayan çeşitli firmalar olmalı ki bu işi sürekli olarak yürütebilin.

İlk olarak bu iki maddeyi sağladıktan sonra evinizde pijamalarınız ile broşür ya da katalog tasarımı yapmanın keyfi tabiki bambaşka bir lezzet. 🙂 Tabi iş bununla bitiyor diye aldanmayın. İşin birde pazarlama ve müşteriyle olan diyalog kısımları mevcut. İşi alıp yapmak bizlerin yaptığı en kolay iş. Mühim olan müşterinin sürekliliği.

Peki müşteri ile nasıl diyaloğa girilmeli?

Biz grafikerler genelde işin üretim kısmından anlarız. Müşteriyle olan diyalog kısmı pek ilgilimizi çekmez fakat durum evde çalışan grafiker arkadaşlar için oldukça farklı. Müşteri ile kurulacak diyaloglar iş devamlılığını sağlayacağı için oldukça nazik olmalı. İstenilen revizelere hızlı cevap verilmeli. Sonucunda her iş gibi müşterinin memnun şekilde işini hallediyor olmak, iş devamlılığı için bir elzem oluşturmaktadır.

Bu kısa sorularımızı özenle cevapladığı için kendisine çok teşekkür ederiz. Ayrıca hazırladığı harika tasarımları bu konunun altında bulabilirsiniz.

5 Yorumla Tasarımcı Evden Çalışarak Nasıl Para Kazanır?

 1. Yaptığı harika tasarımlar derken? Grafik tasarımın değerini yerle bir
  ediyor bu herif, yaptığı web sitelerinin hepsi hazır şablon,
  bıraksanıza, çok kazanması büyük şans, ki tasarım kalitesinden anlamayan
  insanlar olduğu sürece de zaten çok kazanır.Değil evden tualetten bile
  kazansa benim için tasarımsal değeri “0”.Kusura bakmayın ama acı gerçek
  bu.

 2. Şevk kırmak parçalamak istemem ama stajyerlik döneminde yaptığım web site tasarımlarım daha güzel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.