Web Tasarım

Sublime Text Kod Editörü

Bir çok editör var site oluşturabileceğiniz Dreamweaver bunların başında geliyor.
Fakat ücretli olarak sunulması her zaman ayrı bir problem. Ücretsizleri ise kullanmak bazen tam bir işgence…

Bu gibi durumlarda kullanabileceğiniz ücretsiz alternatiflar aramanız gerekiyor. Geçenlerde kullandığım Sublime Text oldukça iyi bir alternatif. Hem MAC, hem PC, hemde Linux üzerinde çalışıyor olması hem tasarımcılara hemde yazılımcılara gerçek anlamda hitap ediyor. Ayrıca syntax özelliği ile yazdıklarınızı reklendirmesi ve göz yormayan bir gri ekranda kodları yazıyor olmanız programa hızlıca adapte olmanızı sağlıyor.

CSS, HTML, PHP, ASP, C, C++ ve daha bir çok yazılım dilini destekleyen Sublime Text. Ayrıca siz yazarken yazdığınız kodları tahmin etmesi yanlış yazımları önlemek ve dökümanı hızlı yazmak adına güzel bir özellik. Son güncellemesiyle birlikte CSS3 ve HTML5 kodlarıda destekler hale geldiğini de belirtmekte fayda var.

Ücretsiz olarak buradaki siteden indirebileceğiniz Sublime Text, ücretlilerden sonra aklınızın bir köşesinde bulunması gereken ilk ücretsiz basit yazılım editörü.

Ekran Görüntüsü

sublime-ekran-goruntusu-pc

sublime-text-ekran-goruntusu

Yorum Sublime Text Kod Editörü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.