Yazı Fontları

Losttype Ücretsiz Fontlar

losttype-ucretsiz-sekil-fontlar

Losttype, içerisinde yüzlerce font bulunan ücretsiz bir kaynak. Fontları parayla satmanın dışında bağış usülü çalışan bir sistem geliştirmişler. İstediğiniz fontu ister ücretsiz, istersenizde 5$, 10$, 15$ gibi bir ücret bağış yaparak bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

İlk girişte site size ücretli font satan bir site gibi gelebilir ama bağış kutucuğuna 0 yazarak ücretsiz indirebiliyorsunuz.

Ayrıca fontları sunuş şekilleri oldukça güzel. Tüm fontlar farklı zeminlerde, farklı şekilde önizlemelerini görsel olarak incelemenize izin veriyorlar.

Tabi ki en çok merak edilen soru ise fontlar Türkçe destekliyor mu?

Epey bir font indirip test ettik, Türkçe karakter desteği pek yok gibi. İndirdiğimiz 15 – 20 font içinde sadece bir kaçı Türkçe destekliyordu. İşin kötü kısmı ise hangilerinin Türkçe desteklediğini belli değil. İndirdiğiniz fontları metinlerinizde kullanmanız mantıklı olmayabilir ama logo ve tipografik çalışmalarınızda font ihtiyacınıza çözüm olabilecek bir site.

[fresh_button url=”http://losttype.com/browse/” size=”normal” color=”black” target=”_blank” class=””]Siteyi Ziyaret Et[/fresh_button]

losttype-ucretsiz-font-resimleri