Güncel Haberler, Site Bağlantıları

İyi Tasarımcıların Kariyer Sitesi

Bu zamana kadar iyi tasarımcılar kariyer sitelerinde kendi niteliklerini belirterek CV örnekleri oluşturuyor ve buralardan iş başvuruları yapıyordu. Fakat tasarımcılar için artık iyitasarimci.com var!

iyitasarimci.com tasarımcıları çalıştıkları alanlara göre sınıflandırılmış, gerçekten yetenekli, işlerine gerekli saygı ve özeni gösteren kişilerin istihdamını kolaylaştırabilmek adına kurulmuş bir kariyer sitesidir. Reklam ve Pazarlama sektöründeki personel kirliliğinin önüne geçebilmeyi amaç edinen iyitasarimci.com, bu nedenle tasarımcıların katılımına onay vermek ve sadece tasarımları kaliteli olan tasarımcıların kaydolabilmesi için bazı kriterler belirlemiş.

Bu kriterleri iyi tasarımcıyı işverene ulaştırmak için kullanacaklarını belirtiyorlar. Aynı şekilde İşverenin de iyi tasarımcı arayışını sonlandırabilecek bu sistem ile kalite ve özenin artmış olduğu, çok daha başarılı bir sektör oluşturmayı planlıyorlar.

Yani sadece çalışmalarına güvenen tasarımcıların kayıt olabileceği kariyer sitesi…

Bunun dışında kurallarımız şöyle;
Veritabanına eklenmek için mutlaka iş örneğinin gönderilmesi gerekiyor. Bir çok tasarımcı online olarak referans verdiği için veritabanına katılamıyor. Bunun dışında kurallarımız şöyle CV’ler mutlaka PDF olmalı, Mutlaka ad_soyad.pdf, adsoyad.pdf, adsoyadcvtarihi.pdf gibi adlandırılması olmalı. Cv içerisinde iletişim ve referans bilgileri kesinlikle olmalı. CV ekleme işleminin ardından onaylama ekibi, kişinin gerçekten iyi tasarımcı olduğunu yaptığı işlerden ve referanslarından kontrol ederek işverenlerin görebilmesi için yayına alıyor.

Bu arada bizden duymuş olmayın ama ilerleyen zamanlarda kayıtlı tasarımcılar arasında yapacakları çekiliş ile 1 senelik Adobe CC üyeliği ve Wacom Cintuq hediye etmeyi planlıyorlar. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.