Grafik Tasarım

Bu Reklam Posteri Nasıl Yapıldı?

Eğer bir tasarımcıysanız Photoshop ve diğer tasarım programları hayatınızın büyük bir bölümü kaplıyor demektir. En büyük dez avantajı ise öğrenmenin bir sonunun olması. Dev avantaj olmasının nedeni bir çok mesleğe göre kendini çok sık yeniliyor olması. Yeni bilgiler, yeni sürümler, yeni tasarım teknikleri ve daha bir çok yenilik…

Özellikle son zamanlarda reklam tasarımlarında manipülasyon çok sık kullanılan bir teknik haline geldi. Başarılı işler yapmak istiyorsanız eğer tasarımı ham hali ile kullanamıyorsunuz, üzerinde bir çok çalışma yapmanız gerekiyor.

Bugün behance’de gördüğümüz bir çalışmayı “nasıl yapıldı?” konusu olarak yayınlamak istedik. Milk & cornflakes isimli bu çalışma kollektif bir projenin ürünü Adell Taivas Ogilvy ajansı tarafından hazırlanan bu tasarımın yapılış aşaması sütün dökümesi aşamasında oldukça farklılaşıyor.

Canlı şekilde sütü dökerek hazırlanan bu çalışma, önce fotoğraflanarak temizleniyor ve ardından manipülasyon teknikleri kullanılarak kutunun içinden dökülüyormuş gibi görünüyor.

Burada aklımıza takılan soru ise şu; neden 3D olarak daha basit şekilde hazırlanılmayıp, böyle zahmetli bir yol tercih edilmiş?

Künye

Ajans: Adell Taivas Ogilvy
Fotoğraflar: Sigitas Kondratas
Art Direktörler: Ignas Kozlovas, Regis Pranaitis
Makyaj: Tatjana Kaminskienė
Konu Yazarı: Gintarė Vadeikytė
Fikir: Ignė Alėbaitė

misir-gevregi-reklam-afisi-2

misir-gevregi-reklam-afisi-3

misir-gevregi-reklam-afisi-4

misir-gevregi-reklam-afisi-5

misir-gevregi-reklam-afisi-6