Webflow ile Duyarlı Web Tasarım

duyarli-web-tasarim-webflow

Web siteleri artık firmaların dışında da kişisel ihtiyaçların arasına yavaş yavaş giriyor ve gitgide zorunlu bir hale geliyor. Ancak herkesin kendine kişisel web sayfası yapması mümkün değil!

Webflow site yapma sürecini kolaylaştıran ve umut veren bir web tabanlı hizmet. Oldukça karmaşık bir hizmet gibi görünebilir ama ne yaptığı aslında çok basit. Temel olarak kendi sitenizi sürükle bırak yöntemiyle oluşturabileceğiniz akıllı bir hizmet.

Eğer web tasarım kodlamayı bilmiyorsanız ve kendinize bir kişisel web sayfası hazırlamak istiyorsanız sizin için oldukça mantıklı. Hiç bir bilginiz yoksa direkt görsel tabanlı siteler oluşturabilirsiniz ama az da olsa HTML ve CSS konusunda bilginiz varsa ortaya çok daha farklı çalışmalar çıkartabilirsiniz.

duyarli-siteler

Sürükle bırak özelliği oldukça geliştirilmiş, tablolar, sütunlar, başlıklar paragraflar, linkler, bloklar, resimler, butonlar hatta bideoları bile sürükleyerek sitenizin istediğiniz yerine konumlandırabilirsiniz.

Sürükle bırak gerçekten başarılı çalışıyor.

Panelinden yapacağınız boyut değiştirme, yazı tipi, renk ayarları, font boyutu yani kısacası tüm değişiklikler aslında arka planda HTML ve CSS üzerinde yapılıyor ve sizin ayrıca her hangi bir kod yazmanıza gerek kalmıyor ama isterseniz müdahale etmeniz mümkün.

surukle-birak-ozeligi

Ayrıca en büyük özelliği duyarlı web siteleri tasarlamanıza yardımcı olur. Web siteniz mobil cihazlarda, tabletlerde ve farklı çözünürlükteki ekran boylarına göre kendini otomatik olarak ayarlar ve sitede rahat bir şekilde gezinmeye izin verir.

Webflow aslında bir metin editörü gibi çalışır web sitenizi ister sürükle kaydırla isterseniz HTML editörünü açıp müdahale ederek oluşturabilirsiniz. Böylelikle size tam kontrol sağlar ve istediğiniz gibi bir site hazırlayabilirsiniz.

hazir-html-ve-css-kodlar

Webflow Ziyaret Et
Basit bir üyelik oluşturup hemen denemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca ücretli sürümüne geçerseniz çok daha farklı özellikleri kullanmanıza izin veriyor.

Ayrıca aşağıda yaklaşık bir saatlik eğitim videosu yer alıyor, inceleyerek web sitenizi şekillendirebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.