En İyi Chrome Eklentileri

Merhabalar, ben bir web tasarımcı olarak Google Chrome kullanıyorum, Neden mi?
Çünkü hızlı, kullanımı kolay, güvenli, son derece özelleştirilebilir ve kendi eklenti mağazası olduğu için.

Eğer Google Chrome kullanmıyorsanız, biran önce geçmelisiniz, en azından kısa süreliğine de olsa kurup 1 hafta kadar kullananın kullanım rahatlığını anlayacaksınız.

Google Chrome mağazası verimliliği ve genel iş akışını artıracak eklentiler ile doludur. Yani, hayatınızı kolaylaştırmak bu araçları deneyebilirsiniz.

En iyi tarafı da hepsi ücretsiz!

webstore-consumer

Web geliştiriciler ve web tasarımcılar için kullanılabilecek en iyi eklentileri sizin için seçtik;

1. FireBug

FireBug iyi bilinen bir Firefox ve Chrome eklentisidir. Bu eklenti hata ayıklamak ve html düzenlemek için yararlı olur. Ayrıca herhangi bir web sayfası için JavaScript, HTML, CSS ve canlı olarak görüntüleyip düzenlemenizi sağlar.

İndir ve Kur

2. WhatFont

WhatFont tasarımcılar için sitelerde kullanılan yazı fontlarının ne olduğunu örğenmenizi sağlayan kullanışlı bir eklentidir.

İndir ve Kur

3. Chrome Sniffer

Bu eklenti Geçerli tarama web üzerinde çalışan web çerçeve / CMS ve javascript kütüphanesi incelemek için web geliştirici yardımcı olacaktır. Bir simge adres çubuğunda belirecektir tespit edilen dosyaları gösterir. Şu anda, bu eklenti 100’den fazla popüler CMS ve javascript kütüphaneleri algılayabilir.

İndir ve Kur

4. Code Cola

Code Cola kullanıcıların görsel olarak CSS düzenleme olanağı sağlar. Bir web sayfasında ilgili alana tıklayıp,  kolayca CSS düzenlemek anlamına gelir. Bu potansiyel tasarımcılar  için çok kullanışlı bir eklentidir.

İndir ve Kur

5. ColorZilla

ColorZilla bir degrade jeneratör ile birlikte renk seçici, damlalık içerir. Biraz daha gelişmiş renk araçları da vardır. Bir web sayfasının herhangi bir bölümünün HTML renk belirlemek ve renk seçici olarak kullanabilirsiniz ve özel bir palet için bu renk kaydedebilirsiniz.

İndir ve Kur

6. Tape

Tape, sayfa düzeni mükemmel olmasını sağlamak isteyen tasarımcılar için idealdir. Kolayca sayfanın içeriğine kılavuzları yerleştirir ve bir cetvel gibi kullabilirsiniz, Artık elemanlarının boyutlarını belirlemek tek tek ölçmenize gerek yok.

İndir ve Kur

7. Resolution Test

Web tasarımcıları ve geliştiricileri farklı çözünürlüklerde web sitelerini denemesi gerekir, Chrome için Çözünürlük Testi eklentisi kullanıcıların farklı çözünürlüklerde kendi web sitesi görüntüleyerek test etmesine yardımcı olur.

İndir ve Kur

8. Speed Tracer

Hiç web sitesi yavaş yükleniyor ve nasıl çözeriz acaba durumu oldu mu? Bu durumda size Speed Tracer yardımcı olabilir. Speed Tracer ile JavaScript, CSS ve daha bir çok nedenden kaynaklanan sorunları bulabilirsiniz.

İndir ve Kur

9. Lorem Ipsum Generator

Sizin için seçtiğiniz alana boş yazı doldurur, böylelikle metin kopyalamanıza gerek kalmaz.

İndir ve Kur

10. Internet Explorer Tab

İsmindende anlaşılacağı gibi hazırladığınız web sitelerini internet explorer’ın farklı sürümlerinde test edebilmenizi sağlar, böylelikle tüm web tarayıcılarına uygun bir web sitesi geliştirmiş olursunuz.

İndir ve Kur

11. Awesome Screenshot
Bu program ile web sayfalarındaki düzeltilecek alanları seçip resim olarak kaydedebilirsiniz, özellikle birlikte çalıştığınız projelerde resim üzerinde hızlıca düzeltilecek yerleri işaretleyerek arşınızdaki kişiye anlaşılır görsel açıklama sunmuş olursunuz.

İndir ve Kur

2 thoughts on “En İyi Chrome Eklentileri

 • 12 Ağustos 2013 tarihinde, saat 18:11
  Permalink

  awesomescreenshot unutulmuş olamaz 🙂 derleme için teşekkürler…

  Yanıtla
  • 12 Ağustos 2013 tarihinde, saat 20:09
   Permalink

   Uyarı için teşekkürler, ilgili eklenti konuya eklendi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.