Grafik Tasarım, Güncel Haberler

Photoshop CS6 Yenilikler

Adobe Photoshop CS6’nın çıkışının yaklaşmasıyla birlikte yavaş yavaş kulaktan kulağa yenilikleri ve asılsız yayınlandı haberleri şimdiden kendini göstermeye başladı.

Bizde bu konuda bildiklerimizi paylaşmak istedik.

Creative Suite 6.0 (CS6)’nın koyu bir arayüzü temaya sahip olacağı, yeni 3D yetenekleri ekleneceği, otomatik kaydetme özelliğinin bulunacağı, kullanılmayan araçların kapalı göstermenin mümkün olacağı kesinleşmiş bilgiler arasında. 

Yeni Arayüz Tasarımı

Şuan en çok tartışılan konulardan bir tanesi arayüz renklerinin değiştirilmesi ve arayüzde yapılan değişiklikler kimi kesim bunun oldukça kullanışsız olduğunu düşünse de yenilikçi kişiliğe sahip kişiler ise olumlu olarak değerlendiriyorlar, Photoshop ise yıllardır aynı arayüzün üzerine geliştirerek sunduğu tasarımını biraz değiştirme taraftarı gibi görünüyor. Fakat endişelenecek bir durum yok çünkü Photoshop CS6’da kullanıcılara eski görünümüde sunacak. 

Yeni 3D Yetenekleri

Hepimiz biliyoruz ki 2008 yılında Adobe, Photoshop CS4 sürümü ile beraber kullanıcılarına bazı 3D yetenekleri sunmuştu, kullanıcılar tarafından bu özellik belli ki beğenilmiş çünkü Adobe, Photoshop CS6 versiyonu ile çok daha kapsamlı bir hale getirmeyi düşünüyor.

Photoshop CS6 ile beraber Adobe, araç çubuğunda 3D seçeneklerine oldukça yer açmış gibi görünüyor, fakat 3D tasarımı çok sık kullanmayan kullanıcıları için ayarlar menüsünden 3D araçlarını kaldırmak mümkün. Bununla da kalmıyor ayarlar menüsünde 3D yetenekleriyle ilgili detaylı bir ayar menüsü mevcut.

Adobe’un geliştirmeleri tabi ki sadece 3D ile kısıtlı değil, “Spot Healing Brush”, “Patch”, “Red Eye” gibi araçlara kardeş olarak, yeni iyileştirme özellikli fırça paleti olan “Remix Tool” aracını da ekleyecek.
Ayrıca, kırpma için, yeni bir “Perspektif Kırpma Aracı” Photoshop CS6’da yeni olarak bahsedebileceğimiz özelliklerden.

Otomatik Kaydetme

En dikkat çekici özelliklerinden biride şüpesiz “otomatik kaydetme” özelliği, Photoshop CS6 sizin istediğiniz formatta ve belirlediğiniz aralıklarla çalışmanızı otomatik olarak kaydedecek böylece bilgisayarınız kilitlense dahi çalışmalarınız kaybolmayacak.

Anlattıklarımızın yanında daha bir çok özelliğe sahip olacak yeni sürümün yayınlanması ile ilgili bahsedecek olursak; daha önceki sürümlerine baktığımızda Nisan-Mayıs aralığındaki yeni sürüm yayınlama tarihini değiştireceklerini zannetmiyoruz, tam bir tarih vermek gerekirse yayınlama tarihi olarak tüm Photoshop meraklıları Mayıs 2012 tarihine odaklanmış durumda…

Yorum Photoshop CS6 Yenilikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.