Grafik Tasarım

2013’ün En Güzel Dergi Kapak Tasarımları

Geçtiğimiz yıl yüzlerce dergi kapağı tasarlandı. Kimi çok kötü, kimi güzel, kimi ise gerçekten akılda kalıcıydı. Türkiye’de her ne kadar kendini tekrarlayan bir dergi serisi bulunsa da yurtdışında rekabet fazla olduğu için derginin rafta dikkat çekmesi ve prestij bakımından oldukça önemli.

2013 yılında gerçekten güzel tasarımlar çıkartıldı ortaya, dergi kapaklarında her geçen yıl farklı farklı çalışmalar deneniyor. Bunların bazılar başarılı olurken, bazıları da beklenen dönüşümü sağlamıyor.

En iyilerini sizler için bir araya topladık. Tabi bir kısmınıda kopya çektik. İşte 2013 yılında yayınlanan en başarılı dergi kapağı tasarımları.

Novum

novum-dergisi-kapak-tasarimi

2013’ün Ekim ayı sayısında yaptığı tipografik kesimli kapak oldukça dikkat çekiciydi. Ayrıca eski matbaa makineleriyle hazırlamış olmaları ayrı bir anlam taşıyordu. Aşağıdaki videodan nasıl hazırlandığını izleyebilirsiniz.

[fresh_video url=”http://vimeo.com/74141756″]

Little White Lies

Little-White-Lies-dergi-kapagi

Holografik çelikten üretilen kapak, Man of Steel filmi için oldukça ince bir anlam taşıyordu. Güçlü bir kapak oluşturan derginin yıl içindeki en iyi sayısı bu kapak sayesinde yapıldı.

Modus

modus-dergisi-kapak-tasarimi

Modus dergisinin Mart sayısının teması öğrenme olduğundan, tahta görünümlü bir kapak hazırladılar. Kapaktaki bilgileri bir tahta üzerindeymiş gibi sundular.

[fresh_video url=”http://vimeo.com/60826958″]

Print

print-dergisi-tasarimi

Print dergisi 30. yaşına özel hazırladığı hologramlı kapak ile sanırım 2013 yılının en ilginç kapak tasarımlarından birini hazırlamış. Bir buketi hologram olarak gösteren kapak tasarımı oldukça güzel bir düşünce.

[fresh_video url=”https://vine.co/v/bgFdIp3P2Ut”]

Brain Magazine

Brain-Magazine-farkli-dergi-tasarimi

Çileği öğüterek boya şekline getiren tipograflar hazırladıkları çalışmalayı çilek ile boyayak çilek kokulu bir tipografi çalışmasına imza atıyorlar. Hazırladıkları bu çalışma kapak konusu oluyor.

[fresh_video url=”http://vimeo.com/61512504″]

New Scientist

Tim McDonagh’ın çizimine yer veren dergi, oldukça farklı bir mesaj veriyor. İnsanların uykusunda yaşadıklarını anlatan makaleye ilişkin bir kapak.

New-Scientist-kapak-tasarimi

Bloomberg Businessweek

Bu dergi hareketli kapak ile bir adanın iklim değişikliklerinden dolayı zamanla nasıl kaybolduğunu acımasız bir şekilde anlatıyor.

hareketli-dergi-kapagi

Boston

boston-dergisi

Matatondan sonra koşucuların ayakkabıları ile yapılan kalbe yer veren boston derginin kapak tasarımı 2013’ün en iyi kapak tasarımları arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.