Genç Grafiker – Grafik Tasarım ve Tasarımcılar için İpuçları http://www.gencgrafiker.com Tasarımcıların ilham alabilecekleri çalışmalar, ücretsiz faydalanabilecekleri kaynaklar, Sektörel yenilikler, eğitici makaleler ve daha fazlası Mon, 19 Feb 2018 13:32:38 +0000 tr-TR hourly 1 En İyi Fiyatla En Yaratıcı Kurumsal Kimlikler http://www.gencgrafiker.com/en-iyi-fiyatla-en-yaratici-kurumsal-kimlikler/ http://www.gencgrafiker.com/en-iyi-fiyatla-en-yaratici-kurumsal-kimlikler/#respond Mon, 19 Feb 2018 13:32:38 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14394 En yaratıcı kurumsal kimlik çalışmalarını en uygun fiyatlarla sadeceon.com‘dan yaptırabilirsiniz. Üstelik onlarca tasarımcıyı bir arada bulabilir acil tekliflerle en hızlı işleri uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Kurumsal kimlik tasarımları dışında, kartvizit tasarımları, kupa tasarımları, kalem tasarımları, antetli kağıt ve daha nice ihtiyacınızı kolayca SadeceON’da yaptırabilir, profesyonel hizmet almanın tadını çıkarabilirsiniz. Güvenli ödeme altyapısı, alanında uzman hizmet verenler, ekonomik fiyatlar ile binlerce kaliteli hizmetten faydalanmak için siz de hemen SadeceON’a gelerek güvenli alışverişin keyfini yaşayabilirsiniz.

]]>
http://www.gencgrafiker.com/en-iyi-fiyatla-en-yaratici-kurumsal-kimlikler/feed/ 0
Modern Filmlere Nostalji Afiş Tasarımları http://www.gencgrafiker.com/modern-filmlere-nostalji-afis-tasarimlari/ http://www.gencgrafiker.com/modern-filmlere-nostalji-afis-tasarimlari/#respond Sat, 20 Jan 2018 12:57:37 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14371 Adıyaman’da yaşayan 21 yaşındaki Grafik tasarımcı Adem Karaaslan son yıllarda popüler olan ünlü sinema filmlerinin afiş tasarımlarını 70’li yıllara özel nostalji bir hava katarak yeniden tasarladı.

Oldukça ilgi gören tasarımları siz Nostalji severler için derledik, Çok farklı projelerde tekrardan gündemimizde olacak bir tasarımcı şimdiden yurt dışı ve yurt içi projelerde çalışmalar yaparak kendini kanıtlamayı başardı bizde başarılarının devamını dileriz.

]]>
http://www.gencgrafiker.com/modern-filmlere-nostalji-afis-tasarimlari/feed/ 0
Udacity ve Google Desteği ile Ücretsiz APK Dersleri http://www.gencgrafiker.com/udacity-ve-google-destegi-ile-ucretsiz-apk-dersleri/ http://www.gencgrafiker.com/udacity-ve-google-destegi-ile-ucretsiz-apk-dersleri/#respond Tue, 17 Oct 2017 21:17:24 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14335 Udacity ve Google Desteği ile Ücretsiz APK Dersleri

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere kendinizi geliştirebileceğiniz bir platformdan bahsetmek istiyorum. Bu platform sayesinde gerçekten kendinize katkıda bulunabilir ve yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

Devir Teknoloji Devri

Hayatımıza teknolojinin girmesiyle artık prize bağlı yaşar olmak bir yana aynı zamanda hayatımıza gerçekten çok çabuk etki eden kolaylıklar da girmiş oldu. Bunlardan bir çok örnek verebiliriz ama bizim asıl amacımız Web ve Grafik Tasarımcı arkadaşlar için yeni bir eğitim şekli önermek. Bu eğitimin adı APK DEVELOPER. Google ileriye dönük akıllıca adımlar atan çok büyük bir şirket sizin de bildiğiniz gibi ve ileride Teknoloji üzerine istihdam sorunu çıkmasının önüne geçmek için UDACİTY ile ücretli olarak alabileceğiniz bir çok dersleri sizlere ücretsiz olarak vermeye başladı. Bu kapsamda her ülkeye de kontenjan ayırdı. Kontenjan ayırdığı ülkeler arasında Türkiye’de var 🙂

Google Ne Kadar Kişiye Ücretsiz Ders Verecek

Google, Bertelsmann ve Udacity işbirliği ile sunulan eğitimler sayesinde aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 36 ülkeden 75 bin kişi Android ve Web Geliştirici kurslarına katılma imkanına kavuşuyor.

Geçen yıl 10.000 kişilik Android geliştirici bursunun gördüğü yoğun ilgi üzerine 75 bin kişiye daha ücretsiz olarak sunulacak online uygulama geliştirme kurslarından yararlanmak için on dakika ayırarak başvuruda bulunmak yeterli.

Aklınıza Gelen Bazı Sorular Olabilir

Peki yi hoş da ben hiç kodlama bilmiyorum diyenleriniz olabilir ya da ben kodlama biliyorum gerek yok diyenleriniz de olabilir. Google, Udacity ile ortaklaşa verdiği dersleri bilen ve bilmeyen düzeylere göre ayırmış durumda. Yani hiç bilmiyorsanız size okuma yazma anlatır gibi çok basit düzeyde anlatım sağlanıyor.

Ben kodlamayı biliyorum diyorsanız da sizleri de düşünmüşler. Google, Udacity ortaklaşa verilen bu eğitim derslerini kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Kendi uygulamanızı yaptığınızı düşünsenize. Gerçekten bir havanız olur ve kendinize özel uygulamalar yazabilirsiniz ya da Google Play Store koyarak uygulamanızı müşterilerinize satarak gelir sağlayabilirsiniz.

Google Udacity Ücretsiz Derslere Nasıl Başvurabilirim?

Tümüyle online olarak sunulacak kurslar hakkında ayrıntılı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için şu adresi ziyaret etmek yeterli: https://www.udacity.com/google-scholarships. Umarım kayıt olur ve iyi bir şekilde kendinize katkı sağlayabilirsiniz.

]]>
http://www.gencgrafiker.com/udacity-ve-google-destegi-ile-ucretsiz-apk-dersleri/feed/ 0
İlham Kaynağı Tablolar http://www.gencgrafiker.com/ilham-kaynagi-tablolar/ http://www.gencgrafiker.com/ilham-kaynagi-tablolar/#comments Mon, 21 Aug 2017 09:05:24 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14310 Biz tasarımcılar için çalışma ortamımızdaki tüm objeler önemlidir. Çalışma ortamının rahatlığı, ferahlığı kadar tasarımına da bir o kadar önem veririz. Çalışırken ilham kaynağı olabilecek fikirlere ihtiyaç duyarız. Bazen bir biblo, bazen abajurun ışık yansıması, bazen de duvarda bize ilham veren bir kanvas tablo.

Kült filmlerdeki ünlüler ve özellikle eski film afişleri dijital ajansların ve çalışma ortamlarının parçalarından biri oldu neredeyse. Dört duvar arasında sıkışmak yerine duvarları zihnimizi canlandıracak yaratıcı tablolar ile donatmak çok doğru bir seçim.

Bu yazıda atldekor.com’dan seçtiğimiz 7 farklı yaratıcı tablo örneğini sizlerle paylaşacağız. Ayrıca yazımızın sonundaki indirim kodu ile www.atldekor.com’dan %15 indirimle bu tablolara sahip olabilirsiniz.

Carlie Caplin ile Düşündüren Tablolar

Sexapeli ve Güzelliğin Tarifi: Marilyn Monroe

Vazgeçilmez İlustrasyon Afişler

Gerçek Bir Kült: The Godfather

Zarafetin Simgesi: Audrey Hepburn

Pop-art Şıklığı Tablolarda

İş Sonu Hissedilen Duygu!

Keşke ofisimizde olsa diyeceğiniz birbirinden farklı tabloları sizinle paylaştık, daha yüzlerce çeşit kanvas tablo için www.atldekor.com‘u şimdi ziyaret edin. Ayrıca gencgrafiker.com ziyaretçilerine özel ünlüler ve film afişleri kategorisinde GNCGRFK10 indirim kodu ile %15 indirim avantajından faydalanmayı unutmayın!

]]>
http://www.gencgrafiker.com/ilham-kaynagi-tablolar/feed/ 2
Logo Tasarımı Neden Gereklidir? http://www.gencgrafiker.com/logo-tasarimi-neden-gereklidir/ http://www.gencgrafiker.com/logo-tasarimi-neden-gereklidir/#respond Sat, 19 Aug 2017 11:54:43 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14305 Günümüzde bir çok kurum, firma, topluluk ve oluşum markalaşma süreçlerinin büyük bir kısmında logo tasarımına ihtiyaç duymaktadır. Markalaşma ve kurumsallaşma süreci Logo Tasarım olmadan tam anlamıyla gerçekleşmiş olmaz. Logo tasarımı bunların tamamını tek başına sağlamasa da, ihtiyaç duyulan ana unsurlar arasında yer almaktadır. Amatörce ve hatalıca hazırlanmış amblem tasarımları bu sürece olumsuz olarak etki edebilme gücüne sahiptir. Bu durum marka ve kuruma uzun vadede bazı zararlara sebep olabilmektedir. Bunların neler olduğunu aşağıda detaylı olarak açıkladık.

Günümüz teknolojisi ve artmakta olan global ticaret hacmi, olumlu olarak bütün sektörlere etki etmektedir. Bu sayede bir çok firma ve kurum ürünlerini yada vermiş oldukları hizmetleri farklı ülkelerde pazarlayıp satabiliyor. Bu duruma en basitinden örnek vermek gerekirse aliexpress.com üzerinde satış yapan bir çok küçük ve büyük firma var. Bu firmalar dünyanın dört bir yanına yüksek oranda ithalat yapıyorlar. Hal böyle olunca pazar payınızı yerel olarak ele almak pekte mantıklı gözükmüyor. Doğru orantıda rekabet etmeniz gereken firma sayısı da artıyor. Hedef kitleniz ve mevcut müşterileriniz üzerinde farkındalık sağlayabilmek için doğru adımları uyguluyor oluşunuzdan emin olmanız gerekiyor. Dünya genelinde bir çok ulusal ve global marka bu durumu çözüme kavuşturabilmek için kendi kurumsal iletişim biçimlerini oluşturmaktadır. Etkili bir kurumsal kimlik tasarımı ise markanın sahip olduğu amblem tasarımı ve renkleri üzerine inşa edilir. Buraya kadar logo tasarımı ve kurumsal kimlik ilişkisinden bahsetmiş olduk.

Markalar Neden Logo Tasarımına İhtiyaç Duyar?

Markalar, kurumlar, şirketler yada her hangi bir oluşum neden logo tasarımına ihtiyaç duyar? Bu sorunun net cevabının karşılığı şudur, bu oluşumların tamamı evrensel olarak kendilerini ve markalarını ifade etme girişiminden kaynaklanmaktadır. Profesyonel tasarlanmış bir logo tasarımı insanların iletişim aracı olarak kullandıkları dili ve alfabeyi ortadan kaldırma gücüne sahiptir. Buna örnek olarak emoji kullanım akımını gösterebiliriz her ikisi de grafik tasarım ve görsellikle alakalı oluşumdan meydana gelmektedir. Profesyonel Logo Tasarım kullanımı bir markaya sağlayacağı en basit etkiyi el alacak olursak. Sizinle aynı dili konuşmayan, marka isminizi okuyamayan veya okuduğunun ne anlama geldiğini bilmeyen birisi, başarılı tasarlanmış bir logo tasarımı ile şirketinizin ne iş yaptığını rahatlıkla anlayabilir veya ön bilgi sahibi olabilir.

Aynı zamanda doğru renk kullanımı, logo tasarımındaki doğru görsel mesaj iletimi hedef kitleniz ve mevcut müşterileriniz ile marka arasında duygusal bağ kurma gücünü elinde tutar. Başarılı tasarlanmış bir amblem tasarımı markanın faaliyet gösterdiği sektörde rakip firmalardan kolayca ayrışarak fark edilebilmesini sağlar. Aynı zamanda sürekli olarak kullanılan logo tasarımı marka ile bütünleştiği sürece, yalnız kullanımlarında bile markayı ve marka isminin yerine kullanılabilmektedir. Bu sebeple marka var olduğu süre boyunca, logo markayı faaliyet gösterdiği tüm alanlarda etkinlik, fuar, reklam, tanıtım gibi alanların tamamında temsil eder. Üzerinde durulması gereken bir diğer nokta ise logo tasarımının başarılı ve profesyonelce hazırlanması gerekmektedir. Hatalı olarak hazırlanmış logo tasarımları ya revize edilmeye yeniden tasarlanmaya mahkumdur, yada hatalar üzerinde düzenleme ve revize işlemi yapılmalıdır. Aksi halde marka var olduğu süre boyunca

Logo tasarımın sağlamış olduğu faydaları şu şekilde sıralayabiliriz;

– Bir markanın yada şirketin logo tasarımına sahip olması kurumsallaşmaya yönelik atılan ilk adımdır.
– Başarılı ve profesyonel tasarlanmış logo tasarımı ile markanızı ve yapmış olduğunuz işi görsel olarak iletebilme imkanınız vardır.
– Profesyonel tasarlanan logolar rakip firmalar ve sektör içerisinde farklılık oluşturabilme gücüne sahiptir.
– Yoğun ve sürekli kullanımlarda müşteri ile marka arasında duygusal bir bağ oluşturabilir.

]]>
http://www.gencgrafiker.com/logo-tasarimi-neden-gereklidir/feed/ 0
Logo Yapımında Nelere Dikkat Edilmeli? http://www.gencgrafiker.com/logo-yapiminda-nelere-dikkat-edilmeli/ http://www.gencgrafiker.com/logo-yapiminda-nelere-dikkat-edilmeli/#respond Fri, 11 Aug 2017 07:53:16 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14297 Uzun zamandır logoyla alakalı bilgi verici bir yazı yazmak istiyor ve bu konuda gelen mesajlara geri dönüş sağladık. Bugünde Logo tasarımları ve logo yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir konusunu ele alacağız.

Tasarımcılar logo yaparken genellikle kendi fikirlerini öne alırken bazı tasarımcı arkadaşlar ise yapacağı tasarımın şirketle bağdaştırılmış halini ele alıyor. Ama öncelikle logo yapımında font,tasarım,şirketin logoyla uyumu ve logo yapılacak sektöre uygunluğu ön plana çıkıyor. Nitekim pastacılık alanında logo yapılırken font olarak el yazıları ve süslü fontlar ön plana çıkarken, hukuk vb gibi alanlarda logo yapılırken daha soft ve düz yazı fontları terch ediliyor.

Logo yapılırken nelere dikkat edilmeli ve nasıl çalışılmalı?

Logo yaparken göz önünde bulunduracağım şeylerden az çok bahsettik. Sıra ise nasıl çalışılması gerektiği. Tasarımcılar olarak logo yaparken genelde şirketin ve kurumun misyon,vizyon,müşteriye hitabeti ve akılda kalıcılığı ön planda olmalı. Müşteri logoyu gördüğünde o tasarımın o şirketle bağdaştığını ve aklına ilk olarak o şirketin gelmesini sağlamalıyız.

Tasarım yaparken bazı metodlar da var. Bazıları karkalem ile çizim programla editleme yöntemi kullanırken bazılarımızda direk program üzerinden devam ediyor. Ama kaçırdığımız noktalardan bazıları şunlar;

-Logo yaparken yaptığımız tasarımı övmek ve harika olduğunu düşünmek yerine olumsuz taraflarını öne çıkarıp bunları nasıl giderebileceğimizi tespit etmeliyiz.

-Logo tasarımlarında çalışmamıza ara verip neler yaptığımızı gözden geçirmeliyiz.

-Logo tasarımı yaptığımız kuruma alternatif logo seçenekleriyle gitmeliyiz. Bu hem bizim açımızdan hem de logo yapacağımız kurum açısından daha iyi olabilir.

Logo ücretlendirilmesi Nasıl olmalı?

Logo tasarımlarının sonunda en can alıcı nokta ise fiyatlandırmadır. Bazı tasarımcılar bütçe sorarak tasarıma başlarken bazıları ise logo bittikten sonra ücretlendirme kısmına geçiyor. İşte bu bahsettiğimiz fiyatlandırma neye göre olmalı? Nasıl fiyat vermeliyiz? Birazda bunlardan bahsedelim.

Logo tasarımlarında fiyat belirleme ölçülerimiz şunlar olmalı;
-Yapılan logo tasarımı şirkete tam manasıyla uygun ve profesyonel anlamda istenileni karşılıyor mu?

-Logo tasarımı özgün mü ve üzerinde ne derece çalışıldı?

-Logo tasarımında alternatif sunuldu mu?

-Logo tasarımında, müşteri o logoyu gördüğünde hafızada yer edinilebilecek mi?

ve tabiki tasarımcı açısından bakıldığında ortaya konulan emek ve zaman…

]]>
http://www.gencgrafiker.com/logo-yapiminda-nelere-dikkat-edilmeli/feed/ 0
Akıllı Yüzük Quadro! http://www.gencgrafiker.com/akilli-yuzuk-quadro/ http://www.gencgrafiker.com/akilli-yuzuk-quadro/#respond Thu, 06 Jul 2017 09:21:48 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14275 Teknolojinin günlük yaşamımızda etkin rol oynadığı aşikar olmakla birlikte yeni çıkarılan ürünler hayatımıza kolaylıklar sağlıyor. Kimisi güvenliğimizi sağlarken kimisi de günlük yaşamımızı kolaylaştırmasıyla tercih ediliyor. Bu ürünlerden birisi de Quadro Akıllı Yüzük!

Duymuş olduğunuz bu akıllı yüzük sizi görsel anlamda şık göstermekle kalmayıp, hayatınızı kolaylaştırmasıyla da tercih ediliyor.Üstelik görmüş olduğunuz bu ürün tamamen yerli üretimde ortaya çıktı. Peki bu Quadro Akıllı yüzük nedir ve hayatımıza ne gibi kolaylıklar sağlayacak birazda bunları inceleyelim.

Quadro Akıllı Yüzük Öne Çıkan Bilgiler;

– Mobil cihazınızdaki uygulamalara erişimi engelleyen “Program Kilidi” fonksiyonu.

– Cihazınız ile diğer mobil cihazlar arasında “Kartvizit Paylaşımı” özeliği sayesinde iletişim bilgilerinizi Quadro Akıllı Yüzük sayesinde sadece bir dokunuşla taşıyarak atarım imkanı.

– “Whisper” özelliği ile akıllı yüzüğünüzle tek dokunuşla cihazınızdan diğer mobil cihazlara resim ve karakterler içerikli özel ileti aktarımı.

– Bir başkasının sizin mobil cihazınızın ekranına ulaşmasını ve kullanmasını önleyen “Akıllı Kilit” özelliği.

– Ev, araç, ofis gibi ortamlar için belirleyeceğiniz birden fazla uygulamayı tek dokunuşla çalıştırabilmenizi sağlayan “Otomatik Çalıştır” fonksiyonu.

– Mobil cihazınızın internet tarayıcısındaki bir linki yüzüğünüzle tek dokunuşla başka cihazlara taşımanızı sağlayan “Link Paylaş” özelliği.

– Net’te çok daha kolay dosya paylaşımı yapabilmenizi sağlayan “Net Paylaşım” fonksiyonu

– Başlangıç ekranınızda güvenlik ya da kişisellik açısından önemseyerek başkalarının görmesini istemediğiniz uygulamaları gizlemenizi sağlayan “Uygulama Gizleme” fonksiyonu.

– Yaygın olarak kullanılan Android ve Windows Phone İşletim Sistemli tüm mobil cihazlarda kullanım imkanı.

– 5 farklı parmak ölçüsü ve unisex dizaynı kadın ya da erkek her yaş grubuna hitap eden şık tasarım.

Ürün Tanıtım Videosu

]]>
http://www.gencgrafiker.com/akilli-yuzuk-quadro/feed/ 0
En İlginç Tasarımlara Sahip 5 Web Sitesi http://www.gencgrafiker.com/en-ilginc-tasarimlara-sahip-5-web-sitesi/ http://www.gencgrafiker.com/en-ilginc-tasarimlara-sahip-5-web-sitesi/#respond Thu, 29 Jun 2017 15:34:37 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14257 Merhaba arkadaşlar, uzun bir aradan sonra sizlere ufkunuzu açacak olan bir yazıyla merhaba diyoruz. Bugünki yazımızda ise tasarımcı arkadaşlarımıza fikir sağlayıp, ufkunu açacak birbirinden farklı tarzlara sahip web sitelerini yayınlıyoruz.

Bu tasarımları inceleyen tasarımcı arkadaşlardan bazıları kendi sitelerini yaparken ilham alabilir. Bu sitelerden bazıları  Awwwards tarafından ödüllendirilirken bazıları da tasarım ve içerik yönünden göz doldurmasıyla diğer web sitelerinin önüne geçerek ben buradayım diyor.

O halde buyrun bu ilginç web sitelerine bakalım.

1)Etchapps

2) Winkttd

3) Curiousspace

4) Vangardemusic

5) Onedollarlesson

]]>
http://www.gencgrafiker.com/en-ilginc-tasarimlara-sahip-5-web-sitesi/feed/ 0
Superkids Çocuk Telefonu http://www.gencgrafiker.com/superkids-cocuk-telefonu/ http://www.gencgrafiker.com/superkids-cocuk-telefonu/#respond Thu, 17 Mar 2016 19:53:37 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14151 Superkids çocuk telefonu çocuklarımızın güvenliğini sağlayacak, onlardan haberdar olmamıza yardımcı olacak ve sanki bir telefonmuş gibi görüşme yapmamızı sesini duymamızı sağlayacak akıllı bir saattir. Günün yoğun temposuna kendimizi kaptırmış işlerimizin arasında boğulmuşken, çocuğumuzun nerede olduğunu bilmek ve her an ne yapıyor endişesi taşımadan haberdar olmamızı sağlıyor.

Bu ürün her ne kadar bir tasarım sayfası ile ilgili olmasa da içinde bulunduğumuz çocuk hırsızlıklarını göz önünde bulundurduğumuzda, çok ciddi bir hal alıyor. Bu nedenle bu yaratıcı tasarımı üretip, satışa sunan firmaya teşekkür borçluyuz.

cocuktelefonu

Gün içinde çocuğunuzun ne yaptığını anlık olarak öğrenecek, çocuğunuzu arayacak ve sizi aramasına yardımcı olacaksınız, böylelikçe çocuğunuz ile devamlı iletişimde kalacaksınız. Ayrıca superkids akıllı saatin üzerinde bulunan acil yardım butonu ile çocuğunuzun size acil durumlarda bildirim göndermesini sağlayacaksınız.

Çocuğunuz hep gözünüzün önünde olsun, aklınız onda kalmasın istiyorsanız. Sizde Superkids çocuk telefonu Edinin.

cocuk-hirsizligina-son

Superkids, çocuğunuzun güvenliği için tasarlanmış akıllı bir saattir, çocuklarınız için 7/24 güvenlik sağlar. Superkids ile çocuğunuz ile konuşabilir, çocuğunuzun konumunu her an görebilirsiniz. Acil durumlarda çocuğunuz SOS tuşu yardımı ile sizden yardım isteyebilir.

Bir çocuğun zevkle takmak isteyeceği kadar güzel, kötü niyetli kişilerin dikkatini çekmeyecek kadar basit bir görünüme sahiptir.

takip-edin-superkids takip2 takip3

]]>
http://www.gencgrafiker.com/superkids-cocuk-telefonu/feed/ 0
Tasarımcılar için Konforlu Seçimler http://www.gencgrafiker.com/tasarimcilar-icin-konforlu-secimler/ http://www.gencgrafiker.com/tasarimcilar-icin-konforlu-secimler/#respond Wed, 02 Dec 2015 13:53:51 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14114 En çok vaktimizi geçirdiğimiz evlerimizi, kendi konforumuzu ve göz zevkimizi düşünerek dekore etmek için öncelik tanırız. Evimizden sonra hayatımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz mekân ise ofislerimizdir. Yaptığınız iş ne olursa olsun, çalışma alanlarının her zaman huzuru içeri davet eden ve kendi zevklerinizden detaylar bulunan bir bölüm olması, işinizdeki verimliliği artırmak için çok önemlidir.

Biz, tasarımcılar diğer mesleklere göre her zaman çalışma ortamı olarak daha avantajlı olabiliyoruz. Yaptığımız kreatif işler her ne kadar ruh hallerimizi ve yılların vermiş olduğu tecrübeler ile ortaya çıksa da önemli bir pay; çalıştığımız alanlardır! Hani bazen, ilhamın gelmesini beklerken gözünüzün duvara takıldığını fark edersiniz. İşte o anlarda herhangi bir dekoratif objeden, belki duvarınızda asılı olan eğlenceli bir saatten işiniz için bir fikir çıkarabilirsiniz. Saatlerinizi geçireceğiniz çalışma masanızın ve sandalyenizin kesinlikle sizi uzun saatler üzerinde taşıyabileceğinden, belinizi ağrıtmayacağından emin olmasınız.

“Kreatif işler kreatif odada çıkar,” diyenlerdenseniz ya da çalışma odalarınıza yepyeni bir enerji arıyorsanız size birkaç önerim var;

Kitaplarınızı dekoratif bir şekilde dizebileceğiniz duvar rafları
merdiven-raf

Tasarımlarını loş bir ortamda yapmayı sevenler için özel masa lambaları
lamba

Not kağıtlarının savrulmasından hoşlanmayanlar, her zaman bıraktığı yerde bulmak isteyenler için kağıt ağırlıkları
kagit-agirligi

Yayıla yayıla çalışmak isteyenler için geniş ve ferah tasarıma sahip çalışma masaları
masa

Tasarımlarınıza ilham olacak, duvar dekorasyonlarınızı canlandıracak duvar aksesuarlarını da unutmamak gerekir
duvar-dekor

Tam işinize konsantre olmuşken masa başından kalkmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz, bunun için çay ve kahve gibi sıcak içeceklerinizi sıcak olarak muhafaza edebileceğiniz kupa seçimi de konforlu bir çalışma için çok önemli
kupa

]]>
http://www.gencgrafiker.com/tasarimcilar-icin-konforlu-secimler/feed/ 0
2016 Takvimi Türkçe Vektörel http://www.gencgrafiker.com/2016-takvimi-turkce-vektorel/ http://www.gencgrafiker.com/2016-takvimi-turkce-vektorel/#comments Thu, 03 Sep 2015 09:58:58 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14077 2016 yılına yaklaşmamızla birlikte vektörel 2016 takvimine olan ihtiyacımız giderek artıyor. Bir proje için daha önce hazırladığımız takvimi 2016 için düzenledik ve düzenlemişken gencgrafiker.com’u ziyaret eden ve ihtiyacı olan arkadaşlarımızda bu Türkçe vektörel 2016 takviminden faydalansın istedik.

Daha önceki senelerde sunduğumuz 2014 ve 2015 takviminin benzeri olan bu 2016 takvimi, tamamen vektörel ve kullanılan fontlar bozulmamış şekilde. İsterseniz fontları değiştirebilir, düzeltmeler yapabilir ve işaretlenen günleri belirgin yapmak adına ufak dokunuşlar yapabilirsiniz.

Takvim içinde kullandığımız font son zamanlarda oldukça sevilerek kullanılan Open Sans. Eğer bu font bilgisayarınızda bulunmuyorsa takvimle ilgili yazdığımız bir önceki konularda bu fontu sizinle paylaşmıştık.

2016-takvimi-hazir

2016 takviminin vektörel halini ve masaüstünüzde kullanmanız için hazırladığımız JPG formatını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Vektörel 2015 takvimini .AI formatında buradaki linkten indirebilirsiniz. Eğer isterseniz masaüstünüz için hazırlanan 1920x1080px boyutundaki .JPG görselini de buradaki linkten indirerek wallpaper olarak kullanabilirsiniz.

wallpaper-2016-takvimi-1

wallpaper-2016-takvimi-2

2016-takvimi-kare

Tüm herkese keyifli tasarımlar.

]]>
http://www.gencgrafiker.com/2016-takvimi-turkce-vektorel/feed/ 16
Google Artık Flash Desteklemeyecek! http://www.gencgrafiker.com/google-artik-flash-desteklemeyecek/ http://www.gencgrafiker.com/google-artik-flash-desteklemeyecek/#respond Wed, 02 Sep 2015 09:45:03 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14071 Google Chrome artık flash banner, video ve flash siteleri desteklemeyecek. Evet yanlış duymadınız, biz tasarımcılar için bu oldukça güzel bir haber. Her ne kadar zamanla flash siteler popülerliğini teknik sorunlar ve seo uyumsuzluğu nedeniyle yitirse de. Konu pazarlama olduğunda hareketli flash bannerlar hala kullanılmaya devam ediyor ve bir çok grafik tasarımcıdan flash bilmesi bekleniyordu.

Durum böyle olunca en azından standart ölçülerde banner yapabilecek seviyede bir çok grafiker hareketli bannerlar yapmaya vakit harcıyordu. Haliyle profesyonel çalışma alanı olmadığı içinde gereğinden fazla zaman ayırarak bu bannerları hazırlamak gerekiyordu.

Neyse ki 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren Chrome artık flash bannerlara destek vermeyeceğini açıkladı ve biz tasarımcıları oldukça sevindirdi.

Peki animasyonlu bannerlar hiç mi kullanılmayacak?
Aslında Google’ın buradaki amacı flash ile bilgisayarınıza yüklenen kötü yazılımların önüne geçmek ve sizin isteğiniz dışında oynatılmaya başlayan videolara dur diyebilmek. Tabi ki teknik olarak flash kullanılmayacak olsa da pazarlamanın vazgeçilmezi olan animasyonlu bannerlar artık HTML5 ile hazırlanarak yapılacak.

html-5-banner

Hantal flash programını kullanmayacağımız için her ne kadar sevinsek de yine benzeri bir programla HTML5 bannerlar hazırlamaya çalışacağız. Kişisel fikrimi soracak olursanız aslında çok daha iyi oldu. Artık bannerların hazırlanması en azından tasarımcılardan değilde muhtemelen arayüz geliştiricilerden beklenecek.

]]>
http://www.gencgrafiker.com/google-artik-flash-desteklemeyecek/feed/ 0