Genç Grafiker - Grafik Tasarım ve Tasarımcılar için İpuçları http://www.gencgrafiker.com Tasarımcıların ilham alabilecekleri çalışmalar, ücretsiz faydalanabilecekleri kaynaklar, Sektörel yenilikler, eğitici makaleler ve daha fazlası Tue, 30 Jun 2015 14:34:30 +0000 tr-TR hourly 1 Tasarımcılar Ne İster? http://www.gencgrafiker.com/tasarimcilar-ne-ister/ http://www.gencgrafiker.com/tasarimcilar-ne-ister/#comments Tue, 07 Apr 2015 12:17:51 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=13926 Biz tasarımcılar çok şey isteriz. Tasarımlarımızda gösterdiğimizi özenin büyük bir bölümünü yaşantımıza yansıtırız. Fakat çalışırken hepimizin ortak ihtiyaçları ve istekleri var. Bu ihtiyaçları bir araya toplayarak, hayatımızı kolaylaştıracak sadece tasarımcılar için hazırlanmış iş planlama ve süreçlendirme servisini anlatacağım. İş hayatında yaşadığımız ortak problemlerimize çözüm olacak bu servis, aslında hep istediğimiz fakat çözemediğimiz sorunlarımıza çözüm oluyor.

Tasarım yaparken yaşadığımız sıkıntılarımıza çözüm üreten Birevision, doğru kullanıldığında gerçekten biz tasarımcıların eli ayağı olacak nitelikte bir girişim.

revizyonlar-listesi

Revizyon, Revizyon, Revizyon

Tasarımcıların en büyük sıkıntılarından biri revizyon. Yaptığımız çalışmalar üzerinde defalarca değişiklik yapıp hepsini farklı bir isimle kaydederek müşterilerimize sunuyoruz. Geriye dönüp baktığımızda elimizde “son-tasarim.psd, son-tasarim-son.psd, son-tasarim-son-1.psd” şeklinde uzayıp giden ve bazen megabaytlarca bilgisayarımızda yığılan tasarımlar oluşturuyoruz ve bunu önleyemiyoruz. Yaptığımız bu çalışmalardaki değişiklikleri kontrol edemiyor, kontrol etmek istediğimizde ise bütün dosyaları açıp zaman kaybederek tek tek inceliyoruz.

Zamanı Yönetmek Gerek!

Bir projeye ne zaman başladık? Ne zaman bitirdik? İş için toplam ne kadar vakit harcadık? Bunların hiç birini net bir şekilde ölçemiyoruz. Hatta bazen müşteriye verdiğimiz fiyat ile tasarıma harcadığımız zaman arasında büyük farklar oluyor ve yaptığımız çalışmalardan aslında para kazanmak yerine vakit kaybederek kendimize zarar veriyoruz.

verimlilik-artsin

Beyin Fırtınası İşte Şimdi Başlıyor

Yaptığınız tasarımları arkadaşlarınıza mail atıp fikir almak, müşterinize gönderip revizyon vermesini istemek yerine sadece bir panelden herkesin yorumunu alabilmek gerçekten oldukça işimizi kolaylaştırırdı. Her revizyon için mail almak oldukça rahatsız edici ve kontrol etmek oldukça zor. Bunu Birevision bizim için çözmüş, herkesin fikirlerini paylaşabileceği ve revizyonlarını aktarabileceği kullanışlı bir platform oluşturmuş.

Revizyonları Halletmek Daha Kolay

Diyelim ki elinizdeki projeler oldukça yoğun ve 2 gün sonrasına yetiştirmeye çalıştığınız iş sarkacak. Böyle bir durumda Birevision üzerinden işi arkadaşınıza paslayabilir. Müşteri memnuniyetini sağlamak adına işi vaktinde yetiştirebilirsiniz. Geniş raporlama servisi sayesinde o iş için harcanan toplam süreyi hesaplayabilir. İş teslimi sonrasında ücret paylaşımını daha adil yapabilirsiniz.

birevision

İnternetin Olduğu Her Yerde Kullanın

İster mobil telefonunuzdan istersenizde bilgisayarınızdan bulut sistemi sayesinde çalışmalarınızı yönetebilirsiniz. Bu sizi hem daha profesyonel gösterir hemde gerçek anlamda elinizdeki işleri her an planlayabilirsiniz.

İşin Hesabını Önce Kendinize Verin.

Müşteriye hesap vermek geciken işi açıklamaya çalışmak kadar zor bir durum yok! Bunu hepimiz biliyoruz, bir çok zaman bu aşamada işler karışabiliyor ve yaptığımız onca çalışmayı kaldırıp çöpe atabiliyoruz. İşi bu duruma getirmeden önce yaptığımız çalışmayla ilgili tam bir zaman yönetimi yapıp, ne kadar süre harcadığımızı ve harcayacağımızı görmek gerçekten süreçleri düzenleyecek harika bir özellik.

buyuk_logo_en

Ohhh Neyse ki Birevision Üzerinde Var!

Photoshop’un donduğunu ve yaptığınız son 100 adımlık değişikliği kaybettiğinizi düşünün. Gerçekten bir felaket. Neyse ki Birevision son yedeğinizi her zaman tutarak en azından gerçek dosyanızın bozulmasını engeller ve kaldığınız yerden çalışmanıza olanak sağlar.

Birevision, biz tasarımcılar için oldukça kullanışlı ve tasarım yaparken planladığımız süreci ve işleyişini bizim için istediğimiz şekilde yöneten başarılı bir servis. Ayrıca kısa bir süreliğine aşağıdaki linkte tıklayarak bireysel kullanım paketinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz Üye Olmak İçin Hemen Tıklayın.
birevision.com

]]>
http://www.gencgrafiker.com/tasarimcilar-ne-ister/feed/ 0
İyi Tasarımcıların Kariyer Sitesi http://www.gencgrafiker.com/iyi-tasarimcilarin-kariyer-sitesi/ http://www.gencgrafiker.com/iyi-tasarimcilarin-kariyer-sitesi/#comments Thu, 12 Feb 2015 09:59:45 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=13894 Bu zamana kadar iyi tasarımcılar kariyer sitelerinde kendi niteliklerini belirterek CV örnekleri oluşturuyor ve buralardan iş başvuruları yapıyordu. Fakat tasarımcılar için artık iyitasarimci.com var!

iyitasarimci.com tasarımcıları çalıştıkları alanlara göre sınıflandırılmış, gerçekten yetenekli, işlerine gerekli saygı ve özeni gösteren kişilerin istihdamını kolaylaştırabilmek adına kurulmuş bir kariyer sitesidir. Reklam ve Pazarlama sektöründeki personel kirliliğinin önüne geçebilmeyi amaç edinen iyitasarimci.com, bu nedenle tasarımcıların katılımına onay vermek ve sadece tasarımları kaliteli olan tasarımcıların kaydolabilmesi için bazı kriterler belirlemiş.

Bu kriterleri iyi tasarımcıyı işverene ulaştırmak için kullanacaklarını belirtiyorlar. Aynı şekilde İşverenin de iyi tasarımcı arayışını sonlandırabilecek bu sistem ile kalite ve özenin artmış olduğu, çok daha başarılı bir sektör oluşturmayı planlıyorlar.

Yani sadece çalışmalarına güvenen tasarımcıların kayıt olabileceği kariyer sitesi…

Bunun dışında kurallarımız şöyle;
Veritabanına eklenmek için mutlaka iş örneğinin gönderilmesi gerekiyor. Bir çok tasarımcı online olarak referans verdiği için veritabanına katılamıyor. Bunun dışında kurallarımız şöyle CV’ler mutlaka PDF olmalı, Mutlaka ad_soyad.pdf, adsoyad.pdf, adsoyadcvtarihi.pdf gibi adlandırılması olmalı. Cv içerisinde iletişim ve referans bilgileri kesinlikle olmalı. CV ekleme işleminin ardından onaylama ekibi, kişinin gerçekten iyi tasarımcı olduğunu yaptığı işlerden ve referanslarından kontrol ederek işverenlerin görebilmesi için yayına alıyor.

Bu arada bizden duymuş olmayın ama ilerleyen zamanlarda kayıtlı tasarımcılar arasında yapacakları çekiliş ile 1 senelik Adobe CC üyeliği ve Wacom Cintuq hediye etmeyi planlıyorlar. :)

]]>
http://www.gencgrafiker.com/iyi-tasarimcilarin-kariyer-sitesi/feed/ 0
Tasarımcı Evden Çalışarak Nasıl Para Kazanır? http://www.gencgrafiker.com/tasarimci-evden-calisarak-nasil-para-kazanir/ http://www.gencgrafiker.com/tasarimci-evden-calisarak-nasil-para-kazanir/#comments Mon, 02 Feb 2015 12:38:58 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=13883 Tasarımcıların en çok merak ettiği konulardan biridir. Acaba yetenekler nasıl paraya çevirilir. Aslında üzerinde düşünüldüğünde güzel tasarımlar ortaya çıkartan bir tasarımcı yeteneğini kullanarak güzel paralar kazanabilir. Hatta bir yere bağlı kalmadan kendini geçindirebilir.

Grafik tasarımcı çevresinde iyi tanınan Yunus Parlar freelance olarak bir çok iş alarak hayatına evde yaptığı tasarımlarla devam ediyor. Aldığımız durumlara göre de bu işten bi hayli para kazanıyor. :)

Özellikle genç arkadaşlarımızı yönlendirmek adına kendisine evden çalışarak nasıl para kazanacağımızı sorduk!

Yıllardır evden grafik tasarım ve web tasarım hizmetilerini sunan Yunus Parlar bu soruyu şöyle cevaplıyor;

Tasarımcı Evden Çalışarak Nasıl Para Kazanır?

7 senedir evde çalışmaktayım. Kendi adıma belirtmeliyim ki öncelikle bir portfolyonuz olmalı. Yapmış olduğunuz işleri müşterilerinize sunabileceğiniz, deneyim ve bilgi birikiminizi yansıtacağınız bir web sitesi, bu iş için en gerekli enstrüman. Pazarlama elamanı olarak görebileceğiniz bu web sitesi, sizi dış dünyaya tanıtacak en önemli silahınız olacaktır.

Bunun dışında müşteri portföyünüzde muhakkak olmalı. Evde çalışacağınızdan dolayı bütçe sıkıntısı çekmemek adına sürekli iş alımı sağlayan çeşitli firmalar olmalı ki bu işi sürekli olarak yürütebilin.

İlk olarak bu iki maddeyi sağladıktan sonra evinizde pijamalarınız ile broşür ya da katalog tasarımı yapmanın keyfi tabiki bambaşka bir lezzet. :) Tabi iş bununla bitiyor diye aldanmayın. İşin birde pazarlama ve müşteriyle olan diyalog kısımları mevcut. İşi alıp yapmak bizlerin yaptığı en kolay iş. Mühim olan müşterinin sürekliliği.

Peki müşteri ile nasıl diyaloğa girilmeli?

Biz grafikerler genelde işin üretim kısmından anlarız. Müşteriyle olan diyalog kısmı pek ilgilimizi çekmez fakat durum evde çalışan grafiker arkadaşlar için oldukça farklı. Müşteri ile kurulacak diyaloglar iş devamlılığını sağlayacağı için oldukça nazik olmalı. İstenilen revizelere hızlı cevap verilmeli. Sonucunda her iş gibi müşterinin memnun şekilde işini hallediyor olmak, iş devamlılığı için bir elzem oluşturmaktadır.

Bu kısa sorularımızı özenle cevapladığı için kendisine çok teşekkür ederiz. Ayrıca hazırladığı harika tasarımları bu konunun altında bulabilirsiniz.

]]>
http://www.gencgrafiker.com/tasarimci-evden-calisarak-nasil-para-kazanir/feed/ 1
Ye Beni Şeker Alfabesi http://www.gencgrafiker.com/ye-beni-seker-alfabesi/ http://www.gencgrafiker.com/ye-beni-seker-alfabesi/#comments Sun, 28 Dec 2014 01:14:11 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=13813 Multimedya sanatçısı Massimo Gammacurta oluşturduğu “Şeker Alfabesi” projesiyle ağız sulandıran bir çalışmaya imza atmış. Harflerin şekerden heykellerini yapan sanatçı çalışmalarını sergileyerek oldukça beğeni topluyor.

Latin alfabesinin tamamını şeker görünümü şeklinde hazırlayan sanatçıya teşekkür etmek gerek. Eğer isterseniz bu harflerle isminizi yazabilir sevdiklerinize güzel bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

Konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz internette Lolli-POP Project şeklinde araştırmanızı tavsiye ederiz. Sanatçının hazırladığı diğer ağız sulandıran çalışmalara ulaşabilirsiniz.

alfabe-sekerleri-1

alfabe-sekerleri-2

alfabe-sekerleri-3

alfabe-sekerleri-4

alfabe-sekerleri-5

alfabe-sekerleri-6

alfabe-sekerleri-7

alfabe-sekerleri-8

alfabe-sekerleri-9

alfabe-sekerleri-10

alfabe-sekerleri-11

alfabe-sekerleri-12

alfabe-sekerleri-13

alfabe-sekerleri-14

alfabe-sekerleri-15

alfabe-sekerleri-16

alfabe-sekerleri-17

alfabe-sekerleri-18

alfabe-sekerleri-19

alfabe-sekerleri-20

alfabe-sekerleri-21

alfabe-sekerleri-22

alfabe-sekerleri-23

alfabe-sekerleri-24

alfabe-sekerleri-25

alfabe-sekerleri-26

alfabe-sekerleri-27

alfabe-sekerleri-28

alfabe-sekerleri-29

alfabe-sekerleri-30

alfabe-sekerleri-31

alfabe-sekerleri-32

alfabe-sekerleri-33

alfabe-sekerleri-34

]]>
http://www.gencgrafiker.com/ye-beni-seker-alfabesi/feed/ 1
Broşür Tasarımı Örnekleri http://www.gencgrafiker.com/brosur-tasarimi-ornekleri/ http://www.gencgrafiker.com/brosur-tasarimi-ornekleri/#comments Sun, 28 Dec 2014 00:47:55 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=13751 Broşürler ürün veya hizmet pazarlamasında önemli rol oynayan bir reklam kanalıdır. Etkili kullandığınız zaman markanızın yada ürününüzün tanıtımını hızlı bir şekilde yayabilirsiniz. Tabi ki bunun için dikkat çekici bir tasarım şart! Bunun için biz tasarımcılara büyük görevler düşüyor.

Yaratıcı broşürler tasarlayarak ve farklı fikirler ön plana çıkartarak hazırladığımız çalışmaların daha fazla dikkat çektiği aşikar fakat her zaman uygun modda olmaya biliriz. Bu gibi zamanlarda biraz daha fazla araştırarak ve çevremizden fikirler alarak ortaya çıkartıcağımız tasarımları güçlendirebiliriz.

Bizde gencgrafiker.com olarak ne yapabiliriz diye düşündük ve zihninizi açacak yaratıcı broşürler paylaşmaya karar verdik. Şimdiden size başarılı bir tasarım dileriz.

brosur-tasarimi-1

brosur-tasarimi-2

brosur-tasarimi-3

brosur-tasarimi-4

brosur-tasarimi-5

brosur-tasarimi-6

brosur-tasarimi-7

brosur-tasarimi-8

brosur-tasarimi-9

brosur-tasarimi-10

brosur-tasarimi-12

brosur-tasarimi-13

brosur-tasarimi-15

brosur-tasarimi-16

brosur-tasarimi-17

brosur-tasarimi-18

brosur-tasarimi-19

brosur-tasarimi-20

brosur-tasarimi-21

brosur-tasarimi-22

brosur-tasarimi-23

brosur-tasarimi-24

brosur-tasarimi-26

brosur-tasarimi-27

brosur-tasarimi-28

brosur-tasarimi-29

brosur-tasarimi-30

brosur-tasarimi-31

brosur-tasarimi-32

brosur-tasarimi-33

brosur-tasarimi-34

brosur-tasarimi-35

brosur-tasarimi-36

brosur-tasarimi-37

brosur-tasarimi-38

brosur-tasarimi-39

brosur-tasarimi-40

Bu tasarımlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

]]>
http://www.gencgrafiker.com/brosur-tasarimi-ornekleri/feed/ 0
Eğlenceli ve Renkli Marka Tasarımı http://www.gencgrafiker.com/eglenceli-ve-renkli-marka-tasarimi/ http://www.gencgrafiker.com/eglenceli-ve-renkli-marka-tasarimi/#comments Tue, 14 Oct 2014 12:00:47 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=13683 Tasarımcı Diego Leyva ve Alfonso Cervantes düzenlenecek olan bir fuar için öneri olabilecek bir markalaşma tasarımı hazırladılar. Uygulamadan çok bir öneri olarak sunulan çalışmalar tasarım bloglarında ve haberinde yer aldı. Rengarenk bir marka tasarımı oluşturan genç tasarımcılar hazırladıkları çalışmaların gördüğü ilgiden oldukça memnun.

Benzersiz renklerle hazırlanmış bu tasarım oldukça göz dolduruyor. Özellikle sunum için hazırladıkları görseller arasındaki hareketli olanlar hazırlanan çalışmaya farklı bir görsellik katıyor.

renkli-marka-tasarimi-1

renkli-marka-tasarimi-2

renkli-marka-tasarimi-3

renkli-marka-tasarimi-4

renkli-marka-tasarimi-5

renkli-marka-tasarimi-6

renkli-marka-tasarimi-7

renkli-marka-tasarimi-8

renkli-marka-tasarimi-9

renkli-marka-tasarimi-10

renkli-marka-tasarimi-11

renkli-marka-tasarimi-12

renkli-marka-tasarimi-13

renkli-marka-tasarimi-14

renkli-marka-tasarimi-15

renkli-marka-tasarimi-16

renkli-marka-tasarimi-17

renkli-marka-tasarimi-18

renkli-marka-tasarimi-19

renkli-marka-tasarimi-20

renkli-marka-tasarimi-21

renkli-marka-tasarimi-22

renkli-marka-tasarimi-23

renkli-marka-tasarimi-24

renkli-marka-tasarimi-25

renkli-marka-tasarimi-26

renkli-marka-tasarimi-27

renkli-marka-tasarimi-28

renkli-marka-tasarimi-29

Tasarımları Hakkında Siz Ne Düşünüyorsunuz?

]]>
http://www.gencgrafiker.com/eglenceli-ve-renkli-marka-tasarimi/feed/ 2
Yaratıcı Tipografik Logo Tasarımları http://www.gencgrafiker.com/yaratici-tipografik-logo-tasarimlari/ http://www.gencgrafiker.com/yaratici-tipografik-logo-tasarimlari/#comments Mon, 13 Oct 2014 07:04:22 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=13664 Çizimler ve el yazısı konusunda uzmanlaşmış Sam Lee, ilham verici bir tipografik logo koleksiyonu hazırladı. Birbirinden yaratıcı çalışmalar oluşturan tasarımcının çalışmaları gerçekten detaylı birer örnek.

Freelance tasarımlar geliştiren tasarımcının çalışmaları hakkındaki yorumu ise şöyle;

Ben kusurlu hatların sanatını seviyorum. Dijital ortamda hazırlanmış tipografi çalışmaları çok kesin ve gerekli derinliği oluşturmadığını düşünüyorum. Basma kalıp tasarımlar yerine içerisinde kusurda bulunan el emeği gerektiren işlerin her zaman ön planda olacağına inanıyorum.

tipografi-logo-tasarimlari-1

tipografi-logo-tasarimlari-2

tipografi-logo-tasarimlari-3

tipografi-logo-tasarimlari-4

tipografi-logo-tasarimlari-5

tipografi-logo-tasarimlari-6

tipografi-logo-tasarimlari-7

tipografi-logo-tasarimlari-8

tipografi-logo-tasarimlari-9

tipografi-logo-tasarimlari-10

tipografi-logo-tasarimlari-11

tipografi-logo-tasarimlari-12

tipografi-logo-tasarimlari-13

tipografi-logo-tasarimlari-14

tipografi-logo-tasarimlari-15

tipografi-logo-tasarimlari-16

tipografi-logo-tasarimlari-17

tipografi-logo-tasarimlari-18

Tasarımlar Hakkında Yorum Yapın!

]]>
http://www.gencgrafiker.com/yaratici-tipografik-logo-tasarimlari/feed/ 0
Gerçekçi Karakalem Portre Çizimleri http://www.gencgrafiker.com/gercekci-karakalem-portre-cizimleri/ http://www.gencgrafiker.com/gercekci-karakalem-portre-cizimleri/#comments Mon, 29 Sep 2014 11:12:54 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=13641 Malezyalı sanatçı Monica Lee’ye ait bu çizimler, oldukça gerçekçi ve ilk bakışta kendine hayran bırakan bir detaya sahip. Her biri için saatlerini harçayan sanatçının çizimlerini yorumlamak gerçekten zor.

İşte birbirinden harika çizimler…

muhtesem-cizimler-1

muhtesem-cizimler-2

muhtesem-cizimler-3

muhtesem-cizimler-4

muhtesem-cizimler-5

muhtesem-cizimler-6

muhtesem-cizimler-7

muhtesem-cizimler-8

muhtesem-cizimler-9

muhtesem-cizimler-10

muhtesem-cizimler-11

]]>
http://www.gencgrafiker.com/gercekci-karakalem-portre-cizimleri/feed/ 0
Çizgisel 12 Logo Tasarımı http://www.gencgrafiker.com/cizgisel-12-logo-tasarimi/ http://www.gencgrafiker.com/cizgisel-12-logo-tasarimi/#comments Wed, 24 Sep 2014 14:19:26 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=13625 Brian Steely ilham verici logo tasarımları konusunda uzman bir tasarımcı, yaptığı hat sanatı ve çizgisel logoların örneklerini sizinle paylaşıyoruz. Oldukça zarif bir görünüme sahip bu logolar farklılık hissini oldukça vurguluyor.

Yaptığınız tasarıma farklılık katmak araştırma yaparak ve ilham alarak mümkün olabilir. Bu süreç güzel bir tasarım için hayati önem taşır. Aynı durum logo tasarımında da geçerli.

Brian Steely hazırladığı benzersiz logolar, araştırmanın ve basit düşünmenin ortaya çıkarttığı yaratıcı birer ürün. Logoların taşıdığı hatlar, basitliği ve zarifliği gerçekten özenilecek bir detaya sahip.

cizgisel-logo-ornekleri-1

cizgisel-logo-ornekleri-2

cizgisel-logo-ornekleri-3

cizgisel-logo-ornekleri-4

cizgisel-logo-ornekleri-5

cizgisel-logo-ornekleri-6

cizgisel-logo-ornekleri-7

cizgisel-logo-ornekleri-8

cizgisel-logo-ornekleri-9

cizgisel-logo-ornekleri-10

cizgisel-logo-ornekleri-11

cizgisel-logo-ornekleri-12

cizgisel-logo-ornekleri-13

Peki hangi logo sizin favoriniz?

]]>
http://www.gencgrafiker.com/cizgisel-12-logo-tasarimi/feed/ 0
2007’den Bugüne Apple iOS’un Evrimi http://www.gencgrafiker.com/2007den-bugune-apple-iosun-evrimi/ http://www.gencgrafiker.com/2007den-bugune-apple-iosun-evrimi/#comments Mon, 22 Sep 2014 09:06:32 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=13575 Apple 2007 yılından beri iPhone’da kullandığı işletim sistemini defalarda değiştirdi ve her seferinde arayüz tasarımında bazı iyileştirmeler yaptı. En son iOS 7 ile birlikte günümüzün trendi olan flat tasarıma adım attı ve bunun iOS 8 ile de devam ettireceği görünüyor.

Peki bu zamana kadar Apple iOS üzerinde tasarım olarak neleri değiştirdi görmek ister misiniz? 7daysshop.com yakın zamanda iOS’un bu zamana kadar ki evrimini adım adım anlatan infografi tadında bir çalışma yayınladı.

Bu infoğrafi ile iOS üzerinde yapılan bütün değişiklikleri görebilirsiniz.

ios-da-neler-degisti_01

ios-da-neler-degisti_02

ios-da-neler-degisti_03

ios-da-neler-degisti_04

ios-da-neler-degisti_05

ios-da-neler-degisti_06

ios-da-neler-degisti_07

ios-da-neler-degisti_08

ios-da-neler-degisti_09

ios-da-neler-degisti_10

ios-da-neler-degisti_11

]]>
http://www.gencgrafiker.com/2007den-bugune-apple-iosun-evrimi/feed/ 0
Bu Montajlar Photoshop’u Türkiye’de Yasaklatır http://www.gencgrafiker.com/bu-montajlar-photoshopu-turkiyede-yasaklatir/ http://www.gencgrafiker.com/bu-montajlar-photoshopu-turkiyede-yasaklatir/#comments Mon, 22 Sep 2014 06:34:24 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=13591 Bu zamana kadar bir çok eğitici içerik ve ilham alabileceğiniz kaynak paylaştık. Fakat bu sefer photoshop’u bırakmanıza, hatta Türkiye’de yasaklanmasına neden olacak montaj çalışmalarıyla karşınızdayız. Endişelenmeyin, oldukça eğleneceksiniz.

Türk amatör photoshop kullanıcılarının kendileri ve arkadaşları için hazırladığı çalışmaları bir araya topladık. Gerçekten bir çoğu bizi oldukça güldürdü, “böylesi çalışmaları paylaşmazsak olmaz” diyerek, bir konu haline getirmeye karar verdik.

İşte karşınızda muhteşem çalışmalar:

turkiyede-photoshop-2

turkiyede-photoshop-3

İsyankar aşıklarında olmazsa olmazlarından.

turkiyede-photoshop-4

Film karakterleriyle aynı karede görünmeyi çok seviyor milletimiz, bu gibi çalışmalara bir çok örnek bulabilirsiniz.

turkiyede-photoshop-5

turkiyede-photoshop-6

turkiyede-photoshop-7

turkiyede-photoshop-8

Buna anlam veremedik…

turkiyede-photoshop-9

Hayal dünyasında yaşamak bu olsa gerek.

turkiyede-photoshop-10

turkiyede-photoshop-11

Neyse ki bunu sadece photoshopta yapacak kadar psikopatız.

turkiyede-photoshop-12

turkiyede-photoshop-13

turkiyede-photoshop-14

turkiyede-photoshop-15

turkiyede-photoshop-16

turkiyede-photoshop-17

E tabi Türk photoshop kullanırsa bu tarz çalışmalar muhtemel.

turkiyede-photoshop-18

turkiyede-photoshop-19

turkiyede-photoshop-20

turkiyede-photoshop-21

turkiyede-photoshop-23

turkiyede-photoshop-24

Fazla bilgisayar oyunu oynamanın Türkler üzerindeki etkileri.

turkiyede-photoshop-25

Birde top model ile kebapçıya gidip, kebap yeme hayali var tabi insanımızda.

turkiyede-photoshop-26

turkiyede-photoshop-27

turkiyede-photoshop-28

turkiyede-photoshop-29

turkiyede-photoshop-30

turkiyede-photoshop

]]>
http://www.gencgrafiker.com/bu-montajlar-photoshopu-turkiyede-yasaklatir/feed/ 2
20 Muhteşem Ekstrem Spor Fotoğrafı http://www.gencgrafiker.com/20-muhtesem-ekstrem-spor-fotografi/ http://www.gencgrafiker.com/20-muhtesem-ekstrem-spor-fotografi/#comments Wed, 17 Sep 2014 08:55:58 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=13552 Fotoğraf ustası Krystle Wright, kolay kolay rastlanmayacak aksiyon ve macera sporları olan ekstrem spor fotoğrafçılığındanda tanınan bir sanatçı. Kimi zaman bir dağdan inen sporcuyu fotoğraflayan sanatçı bazende bir yamaçtan paraşütle atlayan sporcunun fotoğrafını çekerek birbirinden güzel fotoğraflar oluşturuyor.

Ekstrem sporlarla da ilgilenen fotoğrafçı aktif spor yaparkende takım arkadaşlarının fotoğraflarını çekiyor. Fotoğrafçının, birbirinden ekstrem fotoğraflarını bir araya toplayarak muhteşem bir galeri oluşturduk, Bu fotoğraflar hem gerçek cesareti hemde hissedilen adrenali en iyi şekilde anlatıyor.

extreme-sports-1

Dünyanın en aşırı sporlarını fotoğraflayan Krystle, Avustralya’da öncü bir fotoğrafçı ve sporcuların bilinirliğini ve görünürlüğünü hızlandırıyor. Sevilen bir fotoğrafçı oluşu bir çok grup tarafından takip edilmesini sağlıyor.

extreme-sports-2

extreme-sports-3

extreme-sports-4

extreme-sports-5

extreme-sports-6

extreme-sports-7

extreme-sports-8

extreme-sports-9

extreme-sports-10

extreme-sports-11

extreme-sports-12

extreme-sports-13

extreme-sports-14

extreme-sports-15

extreme-sports-16

extreme-sports-photographer-1

extreme-sports-photographer-2

]]>
http://www.gencgrafiker.com/20-muhtesem-ekstrem-spor-fotografi/feed/ 0