Genç Grafiker – Grafik Tasarım ve Tasarımcılar için İpuçları http://www.gencgrafiker.com Tasarımcıların ilham alabilecekleri çalışmalar, ücretsiz faydalanabilecekleri kaynaklar, Sektörel yenilikler, eğitici makaleler ve daha fazlası Thu, 07 Jun 2018 09:54:24 +0000 tr-TR hourly 1 Logo Tasarım Nedir? http://www.gencgrafiker.com/logo-tasarim-nedir/ http://www.gencgrafiker.com/logo-tasarim-nedir/#respond Tue, 05 Jun 2018 16:31:37 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14449 Logo ya da logo tasarım bir şirketin, kurum ya da kuruluşun tüm imajının özetidir. İster bir ürün, isterse hizmet olsun; pazarlanmak istenen ürünü ya da hizmeti özetleyen tasarımsal bir kavramdır. Bir başka ifadeyle iyi bir logo tasarım çalışması, var olan durumu en iyi, en net, en özgün ve en kurumsal biçimde ifade edebilendir.

Logo tasarımı ile ilgili vurguda bulunduğumuz kavramların üzerinde duralım.

Bir Logonun İfade Kabiliyeti İyi ve Net Olmalıdır

Anlatılmak istenilen ne ise, durumu net bir biçimde özetleyebilmeli, herhangi bir kafa karışıklığı yaratmamalıdır. Gerek fontları (tipografi), gerek amblemi (sembolik çizgileri), gerekse renkleri bakımından ana temaya uygun olmalıdır. Örnek olarak, yiyecek içecek sektörüyle ilgili bir logo tasarım çalışmasıysa kırmızı ve benzeri tonlarından renklerini almalı, iletişime geçen hedef kitlede acıkma hissini körüklemelidir.

Kullanılacak olan fontlar ve amblem de hitap edeceği hedef kitleye göre belirlenmelidir.

Bir Logonun Çizgileri Özgün Olmalıdır

Özgünlük ve farklılaşma,  logo tasarımında üzerinde hassasiyetle durulması gereken iki kavramdır. Özgünlük, bir logo için olmazsa olmazdır. Günümüzün pazarlama ve reklam dünyasının kıyasıya rekabet içerisinde olduğunu düşünürsek farklılaşmanın da kaçınılmaz olduğu gerçeğiyle yüz yüze geliriz. Dolayısıyla bir logo tasarımı kesinlikle özgün olmalı, ait olduğu markaya farklılık kazandırmalıdır.

Logo tasarımı yapılacak olan marka, reklam ajansı ya da tasarımı oluşturacak tasarımcı tarafından enine boyuna çok iyi etüt edilmeli, hitap edilecek olan hedef kitle son derece iyi analiz edilmeli, tüm bilgiler iyi bir biçimde harmanlanmalı ve ortaya özgün bir çalışma ortaya çıkarılmalıdır.

Bir Logo Kurumsal Olmalıdır

Logoda kurumsallık ve ciddiyet; atıfta bulunduğumuz diğer kavramlar kadar önemli bir kavramdır. Kurumsal logo tasarım, ciddi bir kuruluş imajı oluşturmaya yöneliktir. Bir başka ifade ile; çalışılacak olan bir eğlence kurumunun logosu dahi olsa kendi içerisinde bir ciddiyet ve kurumsallık barındırmalıdır.

 

Özetle logo tasarım, rastgele bir harfler, renkler ve semboller yığını değildir. İyi bir logoda, bilinçli ve planlı bir biçimde kullanılan öğeler vardır. Her bir öğenin bir anlamı olmalıdır.

]]>
http://www.gencgrafiker.com/logo-tasarim-nedir/feed/ 0
Adobe CC 2018 Ücretsiz İndirme Linki http://www.gencgrafiker.com/adobe-cc-2018-ucretsiz-indirme-linki/ http://www.gencgrafiker.com/adobe-cc-2018-ucretsiz-indirme-linki/#respond Mon, 07 May 2018 21:23:58 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14435 Adobe CC 2018 biz tasarımcıların hayatına bir çok yenilik ve kullanım kolaylığı kattı. Fakat hala Adobe programını bilgisayarımıza kurarken bir çok sıkıntı yaşıyoruz. Özellikle de Adobe Creative Cloud 2018 ile programları bilgisayarımıza kurmaya çalışırken bir çok hata alıyoruz ve kurulumumuz yarıda kesiliyor.

Bunlardan hatalardan en sık karşılaştığımız; Exit Code: 117 hata kodu

İnternet bağlantımızdan kaynaklandığını anlatan bir hata kodu olsa da adobe programını Creative Cloud 2018 ile değilde direkt linkinden indirip kurduğunuzda problem yaşamıyorsunuz.

Kişisel olarak yorumlamak gerekirse Adobe’un dosyaları indirmemiz için kullandığı sunucu oldukça yavaş ve kısıtlı bir hızda indirmemize olanak sağlıyor, bu da indirme sırasında bağlantıyı kesiyor ve kurulum yarıda kesiliyor. Neyseki aşağıda yönlem ile sorunsuz bir yükleme yapabilirsiniz.

100mbps internet hızı ile saniye de 380kb ile indirilmektedir. Sorun adobe’nin sunucularında gibi görünüyor.

Adım Adım Adobe’u Sorunsuz Kurma Klavuzu

1. Öncelikle Creative Cloud programını bilgisayarınızdan kaldırın.
2. Buradaki linkten Adobe CC 2018’e ait istediğiniz programları indirin.
3. İndirdiğiniz Adobe ürünlerini sırayla bilgisayarınıza kurun.

Not: MacOS ve Windows işletim sistemleri için geçerlidir.

Adobe Photoshop CC İndir
Adobe Illustrator CC İndir
Adobe Dreamweaver CC İndir
Adobe Premierre Pro CC İndir

]]>
http://www.gencgrafiker.com/adobe-cc-2018-ucretsiz-indirme-linki/feed/ 0
Kurumsal Kimlik Servisi: Logaster http://www.gencgrafiker.com/kurumsal-kimlik-servisi-logaster/ http://www.gencgrafiker.com/kurumsal-kimlik-servisi-logaster/#respond Fri, 20 Apr 2018 13:17:09 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14423 Bu tarz servisleri oldukça seviyoruz, şirket ismini yaz, beğendiğin bir logoyu seç ve tüm kurumsal kimliğin anında hazır!

Logaster’da çalışan arkadaşım Oleg geçenlerde projelerinden bahsetti ve çok ilgimi çekti. Şirket adını yaz ve tüm kurumsal kimliğini anında oluştur! Bu gibi servislere daha önce de değinmiştik fakat komple kurumsal kimliğinizi oluşturan ve ilgili formatta indirmenize olanak tanıyan bir servis daha önce ben görmedim.

Profesyoneller ve start-up projeler için olukça kullanışlı olan Logaster içinde yüzlerce şablon barındırıyor ve bir tasarım becerisine ihtiyaç duymuyorsunuz.

Kısaca bahsetmek gerekirse logo ve kurumsal kimlik maliyetleri ortalama olarak 1000 TL civarında fiyatları buluyor, Logaster ile bu maliyetinizi 6’da 1 maliyete düşürmek mümkün. Üstelik servis hem Türkçe hemde Türkçe karakterleri tamamen destekliyor.

www.logaster.com

ÖNCE FİRMA İSMİNİ GİR!

SONRA BEĞENDİĞİN BİR LOGOYU SEÇ.

KURUMSAL KİMLİĞİN HAZIR, HEPSİ BU KADAR!

Fiyatları ise bir hayli makul 130TL’ye tüm kurumsal kimliğinizi oluşturmanız mümkün. Ücretli olarak faydalanmasanız bile yeni tasarımlar ve ihtiyaç duyduğunuzda esinlenebileceğiniz bir servis olarak kullanabilirsiniz.

]]>
http://www.gencgrafiker.com/kurumsal-kimlik-servisi-logaster/feed/ 0
En İyi Fiyatla En Yaratıcı Kurumsal Kimlikler http://www.gencgrafiker.com/en-iyi-fiyatla-en-yaratici-kurumsal-kimlikler/ http://www.gencgrafiker.com/en-iyi-fiyatla-en-yaratici-kurumsal-kimlikler/#respond Mon, 19 Feb 2018 13:32:38 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14394 En yaratıcı kurumsal kimlik çalışmalarını en uygun fiyatlarla sadeceon.com‘dan yaptırabilirsiniz. Üstelik onlarca tasarımcıyı bir arada bulabilir acil tekliflerle en hızlı işleri uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Kurumsal kimlik tasarımları dışında, kartvizit tasarımları, kupa tasarımları, kalem tasarımları, antetli kağıt ve daha nice ihtiyacınızı kolayca SadeceON’da yaptırabilir, profesyonel hizmet almanın tadını çıkarabilirsiniz. Güvenli ödeme altyapısı, alanında uzman hizmet verenler, ekonomik fiyatlar ile binlerce kaliteli hizmetten faydalanmak için siz de hemen SadeceON’a gelerek güvenli alışverişin keyfini yaşayabilirsiniz.

]]>
http://www.gencgrafiker.com/en-iyi-fiyatla-en-yaratici-kurumsal-kimlikler/feed/ 0
Modern Filmlere Nostalji Afiş Tasarımları http://www.gencgrafiker.com/modern-filmlere-nostalji-afis-tasarimlari/ http://www.gencgrafiker.com/modern-filmlere-nostalji-afis-tasarimlari/#respond Sat, 20 Jan 2018 12:57:37 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14371 Adıyaman’da yaşayan 21 yaşındaki Grafik tasarımcı Adem Karaaslan son yıllarda popüler olan ünlü sinema filmlerinin afiş tasarımlarını 70’li yıllara özel nostalji bir hava katarak yeniden tasarladı.

Oldukça ilgi gören tasarımları siz Nostalji severler için derledik, Çok farklı projelerde tekrardan gündemimizde olacak bir tasarımcı şimdiden yurt dışı ve yurt içi projelerde çalışmalar yaparak kendini kanıtlamayı başardı bizde başarılarının devamını dileriz.

]]>
http://www.gencgrafiker.com/modern-filmlere-nostalji-afis-tasarimlari/feed/ 0
Udacity ve Google Desteği ile Ücretsiz APK Dersleri http://www.gencgrafiker.com/udacity-ve-google-destegi-ile-ucretsiz-apk-dersleri/ http://www.gencgrafiker.com/udacity-ve-google-destegi-ile-ucretsiz-apk-dersleri/#respond Tue, 17 Oct 2017 21:17:24 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14335 Udacity ve Google Desteği ile Ücretsiz APK Dersleri

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere kendinizi geliştirebileceğiniz bir platformdan bahsetmek istiyorum. Bu platform sayesinde gerçekten kendinize katkıda bulunabilir ve yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

Devir Teknoloji Devri

Hayatımıza teknolojinin girmesiyle artık prize bağlı yaşar olmak bir yana aynı zamanda hayatımıza gerçekten çok çabuk etki eden kolaylıklar da girmiş oldu. Bunlardan bir çok örnek verebiliriz ama bizim asıl amacımız Web ve Grafik Tasarımcı arkadaşlar için yeni bir eğitim şekli önermek. Bu eğitimin adı APK DEVELOPER. Google ileriye dönük akıllıca adımlar atan çok büyük bir şirket sizin de bildiğiniz gibi ve ileride Teknoloji üzerine istihdam sorunu çıkmasının önüne geçmek için UDACİTY ile ücretli olarak alabileceğiniz bir çok dersleri sizlere ücretsiz olarak vermeye başladı. Bu kapsamda her ülkeye de kontenjan ayırdı. Kontenjan ayırdığı ülkeler arasında Türkiye’de var 🙂

Google Ne Kadar Kişiye Ücretsiz Ders Verecek

Google, Bertelsmann ve Udacity işbirliği ile sunulan eğitimler sayesinde aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 36 ülkeden 75 bin kişi Android ve Web Geliştirici kurslarına katılma imkanına kavuşuyor.

Geçen yıl 10.000 kişilik Android geliştirici bursunun gördüğü yoğun ilgi üzerine 75 bin kişiye daha ücretsiz olarak sunulacak online uygulama geliştirme kurslarından yararlanmak için on dakika ayırarak başvuruda bulunmak yeterli.

Aklınıza Gelen Bazı Sorular Olabilir

Peki yi hoş da ben hiç kodlama bilmiyorum diyenleriniz olabilir ya da ben kodlama biliyorum gerek yok diyenleriniz de olabilir. Google, Udacity ile ortaklaşa verdiği dersleri bilen ve bilmeyen düzeylere göre ayırmış durumda. Yani hiç bilmiyorsanız size okuma yazma anlatır gibi çok basit düzeyde anlatım sağlanıyor.

Ben kodlamayı biliyorum diyorsanız da sizleri de düşünmüşler. Google, Udacity ortaklaşa verilen bu eğitim derslerini kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Kendi uygulamanızı yaptığınızı düşünsenize. Gerçekten bir havanız olur ve kendinize özel uygulamalar yazabilirsiniz ya da Google Play Store koyarak uygulamanızı müşterilerinize satarak gelir sağlayabilirsiniz.

Google Udacity Ücretsiz Derslere Nasıl Başvurabilirim?

Tümüyle online olarak sunulacak kurslar hakkında ayrıntılı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için şu adresi ziyaret etmek yeterli: https://www.udacity.com/google-scholarships. Umarım kayıt olur ve iyi bir şekilde kendinize katkı sağlayabilirsiniz.

]]>
http://www.gencgrafiker.com/udacity-ve-google-destegi-ile-ucretsiz-apk-dersleri/feed/ 0
İlham Kaynağı Tablolar http://www.gencgrafiker.com/ilham-kaynagi-tablolar/ http://www.gencgrafiker.com/ilham-kaynagi-tablolar/#comments Mon, 21 Aug 2017 09:05:24 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14310 Biz tasarımcılar için çalışma ortamımızdaki tüm objeler önemlidir. Çalışma ortamının rahatlığı, ferahlığı kadar tasarımına da bir o kadar önem veririz. Çalışırken ilham kaynağı olabilecek fikirlere ihtiyaç duyarız. Bazen bir biblo, bazen abajurun ışık yansıması, bazen de duvarda bize ilham veren bir kanvas tablo.

Kült filmlerdeki ünlüler ve özellikle eski film afişleri dijital ajansların ve çalışma ortamlarının parçalarından biri oldu neredeyse. Dört duvar arasında sıkışmak yerine duvarları zihnimizi canlandıracak yaratıcı tablolar ile donatmak çok doğru bir seçim.

Bu yazıda atldekor.com’dan seçtiğimiz 7 farklı yaratıcı tablo örneğini sizlerle paylaşacağız. Ayrıca yazımızın sonundaki indirim kodu ile www.atldekor.com’dan %15 indirimle bu tablolara sahip olabilirsiniz.

Carlie Caplin ile Düşündüren Tablolar

Sexapeli ve Güzelliğin Tarifi: Marilyn Monroe

Vazgeçilmez İlustrasyon Afişler

Gerçek Bir Kült: The Godfather

Zarafetin Simgesi: Audrey Hepburn

Pop-art Şıklığı Tablolarda

İş Sonu Hissedilen Duygu!

Keşke ofisimizde olsa diyeceğiniz birbirinden farklı tabloları sizinle paylaştık, daha yüzlerce çeşit kanvas tablo için www.atldekor.com‘u şimdi ziyaret edin. Ayrıca gencgrafiker.com ziyaretçilerine özel ünlüler ve film afişleri kategorisinde GNCGRFK10 indirim kodu ile %15 indirim avantajından faydalanmayı unutmayın!

]]>
http://www.gencgrafiker.com/ilham-kaynagi-tablolar/feed/ 2
Logo Tasarımı Neden Gereklidir? http://www.gencgrafiker.com/logo-tasarimi-neden-gereklidir/ http://www.gencgrafiker.com/logo-tasarimi-neden-gereklidir/#respond Sat, 19 Aug 2017 11:54:43 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14305 Günümüzde bir çok kurum, firma, topluluk ve oluşum markalaşma süreçlerinin büyük bir kısmında logo tasarımına ihtiyaç duymaktadır. Markalaşma ve kurumsallaşma süreci Logo Tasarım olmadan tam anlamıyla gerçekleşmiş olmaz. Logo tasarımı bunların tamamını tek başına sağlamasa da, ihtiyaç duyulan ana unsurlar arasında yer almaktadır. Amatörce ve hatalıca hazırlanmış amblem tasarımları bu sürece olumsuz olarak etki edebilme gücüne sahiptir. Bu durum marka ve kuruma uzun vadede bazı zararlara sebep olabilmektedir. Bunların neler olduğunu aşağıda detaylı olarak açıkladık.

Günümüz teknolojisi ve artmakta olan global ticaret hacmi, olumlu olarak bütün sektörlere etki etmektedir. Bu sayede bir çok firma ve kurum ürünlerini yada vermiş oldukları hizmetleri farklı ülkelerde pazarlayıp satabiliyor. Bu duruma en basitinden örnek vermek gerekirse aliexpress.com üzerinde satış yapan bir çok küçük ve büyük firma var. Bu firmalar dünyanın dört bir yanına yüksek oranda ithalat yapıyorlar. Hal böyle olunca pazar payınızı yerel olarak ele almak pekte mantıklı gözükmüyor. Doğru orantıda rekabet etmeniz gereken firma sayısı da artıyor. Hedef kitleniz ve mevcut müşterileriniz üzerinde farkındalık sağlayabilmek için doğru adımları uyguluyor oluşunuzdan emin olmanız gerekiyor. Dünya genelinde bir çok ulusal ve global marka bu durumu çözüme kavuşturabilmek için kendi kurumsal iletişim biçimlerini oluşturmaktadır. Etkili bir kurumsal kimlik tasarımı ise markanın sahip olduğu amblem tasarımı ve renkleri üzerine inşa edilir. Buraya kadar logo tasarımı ve kurumsal kimlik ilişkisinden bahsetmiş olduk.

Markalar Neden Logo Tasarımına İhtiyaç Duyar?

Markalar, kurumlar, şirketler yada her hangi bir oluşum neden logo tasarımına ihtiyaç duyar? Bu sorunun net cevabının karşılığı şudur, bu oluşumların tamamı evrensel olarak kendilerini ve markalarını ifade etme girişiminden kaynaklanmaktadır. Profesyonel tasarlanmış bir logo tasarımı insanların iletişim aracı olarak kullandıkları dili ve alfabeyi ortadan kaldırma gücüne sahiptir. Buna örnek olarak emoji kullanım akımını gösterebiliriz her ikisi de grafik tasarım ve görsellikle alakalı oluşumdan meydana gelmektedir. Profesyonel Logo Tasarım kullanımı bir markaya sağlayacağı en basit etkiyi el alacak olursak. Sizinle aynı dili konuşmayan, marka isminizi okuyamayan veya okuduğunun ne anlama geldiğini bilmeyen birisi, başarılı tasarlanmış bir logo tasarımı ile şirketinizin ne iş yaptığını rahatlıkla anlayabilir veya ön bilgi sahibi olabilir.

Aynı zamanda doğru renk kullanımı, logo tasarımındaki doğru görsel mesaj iletimi hedef kitleniz ve mevcut müşterileriniz ile marka arasında duygusal bağ kurma gücünü elinde tutar. Başarılı tasarlanmış bir amblem tasarımı markanın faaliyet gösterdiği sektörde rakip firmalardan kolayca ayrışarak fark edilebilmesini sağlar. Aynı zamanda sürekli olarak kullanılan logo tasarımı marka ile bütünleştiği sürece, yalnız kullanımlarında bile markayı ve marka isminin yerine kullanılabilmektedir. Bu sebeple marka var olduğu süre boyunca, logo markayı faaliyet gösterdiği tüm alanlarda etkinlik, fuar, reklam, tanıtım gibi alanların tamamında temsil eder. Üzerinde durulması gereken bir diğer nokta ise logo tasarımının başarılı ve profesyonelce hazırlanması gerekmektedir. Hatalı olarak hazırlanmış logo tasarımları ya revize edilmeye yeniden tasarlanmaya mahkumdur, yada hatalar üzerinde düzenleme ve revize işlemi yapılmalıdır. Aksi halde marka var olduğu süre boyunca

Logo tasarımın sağlamış olduğu faydaları şu şekilde sıralayabiliriz;

– Bir markanın yada şirketin logo tasarımına sahip olması kurumsallaşmaya yönelik atılan ilk adımdır.
– Başarılı ve profesyonel tasarlanmış logo tasarımı ile markanızı ve yapmış olduğunuz işi görsel olarak iletebilme imkanınız vardır.
– Profesyonel tasarlanan logolar rakip firmalar ve sektör içerisinde farklılık oluşturabilme gücüne sahiptir.
– Yoğun ve sürekli kullanımlarda müşteri ile marka arasında duygusal bir bağ oluşturabilir.

]]>
http://www.gencgrafiker.com/logo-tasarimi-neden-gereklidir/feed/ 0
Logo Yapımında Nelere Dikkat Edilmeli? http://www.gencgrafiker.com/logo-yapiminda-nelere-dikkat-edilmeli/ http://www.gencgrafiker.com/logo-yapiminda-nelere-dikkat-edilmeli/#respond Fri, 11 Aug 2017 07:53:16 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14297 Uzun zamandır logoyla alakalı bilgi verici bir yazı yazmak istiyor ve bu konuda gelen mesajlara geri dönüş sağladık. Bugünde Logo tasarımları ve logo yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir konusunu ele alacağız.

Tasarımcılar logo yaparken genellikle kendi fikirlerini öne alırken bazı tasarımcı arkadaşlar ise yapacağı tasarımın şirketle bağdaştırılmış halini ele alıyor. Ama öncelikle logo yapımında font,tasarım,şirketin logoyla uyumu ve logo yapılacak sektöre uygunluğu ön plana çıkıyor. Nitekim pastacılık alanında logo yapılırken font olarak el yazıları ve süslü fontlar ön plana çıkarken, hukuk vb gibi alanlarda logo yapılırken daha soft ve düz yazı fontları terch ediliyor.

Logo yapılırken nelere dikkat edilmeli ve nasıl çalışılmalı?

Logo yaparken göz önünde bulunduracağım şeylerden az çok bahsettik. Sıra ise nasıl çalışılması gerektiği. Tasarımcılar olarak logo yaparken genelde şirketin ve kurumun misyon,vizyon,müşteriye hitabeti ve akılda kalıcılığı ön planda olmalı. Müşteri logoyu gördüğünde o tasarımın o şirketle bağdaştığını ve aklına ilk olarak o şirketin gelmesini sağlamalıyız.

Tasarım yaparken bazı metodlar da var. Bazıları karkalem ile çizim programla editleme yöntemi kullanırken bazılarımızda direk program üzerinden devam ediyor. Ama kaçırdığımız noktalardan bazıları şunlar;

-Logo yaparken yaptığımız tasarımı övmek ve harika olduğunu düşünmek yerine olumsuz taraflarını öne çıkarıp bunları nasıl giderebileceğimizi tespit etmeliyiz.

-Logo tasarımlarında çalışmamıza ara verip neler yaptığımızı gözden geçirmeliyiz.

-Logo tasarımı yaptığımız kuruma alternatif logo seçenekleriyle gitmeliyiz. Bu hem bizim açımızdan hem de logo yapacağımız kurum açısından daha iyi olabilir.

Logo ücretlendirilmesi Nasıl olmalı?

Logo tasarımlarının sonunda en can alıcı nokta ise fiyatlandırmadır. Bazı tasarımcılar bütçe sorarak tasarıma başlarken bazıları ise logo bittikten sonra ücretlendirme kısmına geçiyor. İşte bu bahsettiğimiz fiyatlandırma neye göre olmalı? Nasıl fiyat vermeliyiz? Birazda bunlardan bahsedelim.

Logo tasarımlarında fiyat belirleme ölçülerimiz şunlar olmalı;
-Yapılan logo tasarımı şirkete tam manasıyla uygun ve profesyonel anlamda istenileni karşılıyor mu?

-Logo tasarımı özgün mü ve üzerinde ne derece çalışıldı?

-Logo tasarımında alternatif sunuldu mu?

-Logo tasarımında, müşteri o logoyu gördüğünde hafızada yer edinilebilecek mi?

ve tabiki tasarımcı açısından bakıldığında ortaya konulan emek ve zaman…

]]>
http://www.gencgrafiker.com/logo-yapiminda-nelere-dikkat-edilmeli/feed/ 0
Akıllı Yüzük Quadro! http://www.gencgrafiker.com/akilli-yuzuk-quadro/ http://www.gencgrafiker.com/akilli-yuzuk-quadro/#respond Thu, 06 Jul 2017 09:21:48 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14275 Teknolojinin günlük yaşamımızda etkin rol oynadığı aşikar olmakla birlikte yeni çıkarılan ürünler hayatımıza kolaylıklar sağlıyor. Kimisi güvenliğimizi sağlarken kimisi de günlük yaşamımızı kolaylaştırmasıyla tercih ediliyor. Bu ürünlerden birisi de Quadro Akıllı Yüzük!

Duymuş olduğunuz bu akıllı yüzük sizi görsel anlamda şık göstermekle kalmayıp, hayatınızı kolaylaştırmasıyla da tercih ediliyor.Üstelik görmüş olduğunuz bu ürün tamamen yerli üretimde ortaya çıktı. Peki bu Quadro Akıllı yüzük nedir ve hayatımıza ne gibi kolaylıklar sağlayacak birazda bunları inceleyelim.

Quadro Akıllı Yüzük Öne Çıkan Bilgiler;

– Mobil cihazınızdaki uygulamalara erişimi engelleyen “Program Kilidi” fonksiyonu.

– Cihazınız ile diğer mobil cihazlar arasında “Kartvizit Paylaşımı” özeliği sayesinde iletişim bilgilerinizi Quadro Akıllı Yüzük sayesinde sadece bir dokunuşla taşıyarak atarım imkanı.

– “Whisper” özelliği ile akıllı yüzüğünüzle tek dokunuşla cihazınızdan diğer mobil cihazlara resim ve karakterler içerikli özel ileti aktarımı.

– Bir başkasının sizin mobil cihazınızın ekranına ulaşmasını ve kullanmasını önleyen “Akıllı Kilit” özelliği.

– Ev, araç, ofis gibi ortamlar için belirleyeceğiniz birden fazla uygulamayı tek dokunuşla çalıştırabilmenizi sağlayan “Otomatik Çalıştır” fonksiyonu.

– Mobil cihazınızın internet tarayıcısındaki bir linki yüzüğünüzle tek dokunuşla başka cihazlara taşımanızı sağlayan “Link Paylaş” özelliği.

– Net’te çok daha kolay dosya paylaşımı yapabilmenizi sağlayan “Net Paylaşım” fonksiyonu

– Başlangıç ekranınızda güvenlik ya da kişisellik açısından önemseyerek başkalarının görmesini istemediğiniz uygulamaları gizlemenizi sağlayan “Uygulama Gizleme” fonksiyonu.

– Yaygın olarak kullanılan Android ve Windows Phone İşletim Sistemli tüm mobil cihazlarda kullanım imkanı.

– 5 farklı parmak ölçüsü ve unisex dizaynı kadın ya da erkek her yaş grubuna hitap eden şık tasarım.

Ürün Tanıtım Videosu

]]>
http://www.gencgrafiker.com/akilli-yuzuk-quadro/feed/ 0
En İlginç Tasarımlara Sahip 5 Web Sitesi http://www.gencgrafiker.com/en-ilginc-tasarimlara-sahip-5-web-sitesi/ http://www.gencgrafiker.com/en-ilginc-tasarimlara-sahip-5-web-sitesi/#respond Thu, 29 Jun 2017 15:34:37 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14257 Merhaba arkadaşlar, uzun bir aradan sonra sizlere ufkunuzu açacak olan bir yazıyla merhaba diyoruz. Bugünki yazımızda ise tasarımcı arkadaşlarımıza fikir sağlayıp, ufkunu açacak birbirinden farklı tarzlara sahip web sitelerini yayınlıyoruz.

Bu tasarımları inceleyen tasarımcı arkadaşlardan bazıları kendi sitelerini yaparken ilham alabilir. Bu sitelerden bazıları  Awwwards tarafından ödüllendirilirken bazıları da tasarım ve içerik yönünden göz doldurmasıyla diğer web sitelerinin önüne geçerek ben buradayım diyor.

O halde buyrun bu ilginç web sitelerine bakalım.

1)Etchapps

2) Winkttd

3) Curiousspace

4) Vangardemusic

5) Onedollarlesson

]]>
http://www.gencgrafiker.com/en-ilginc-tasarimlara-sahip-5-web-sitesi/feed/ 0
Superkids Çocuk Telefonu http://www.gencgrafiker.com/superkids-cocuk-telefonu/ http://www.gencgrafiker.com/superkids-cocuk-telefonu/#respond Thu, 17 Mar 2016 19:53:37 +0000 http://www.gencgrafiker.com/?p=14151 Superkids çocuk telefonu çocuklarımızın güvenliğini sağlayacak, onlardan haberdar olmamıza yardımcı olacak ve sanki bir telefonmuş gibi görüşme yapmamızı sesini duymamızı sağlayacak akıllı bir saattir. Günün yoğun temposuna kendimizi kaptırmış işlerimizin arasında boğulmuşken, çocuğumuzun nerede olduğunu bilmek ve her an ne yapıyor endişesi taşımadan haberdar olmamızı sağlıyor.

Bu ürün her ne kadar bir tasarım sayfası ile ilgili olmasa da içinde bulunduğumuz çocuk hırsızlıklarını göz önünde bulundurduğumuzda, çok ciddi bir hal alıyor. Bu nedenle bu yaratıcı tasarımı üretip, satışa sunan firmaya teşekkür borçluyuz.

cocuktelefonu

Gün içinde çocuğunuzun ne yaptığını anlık olarak öğrenecek, çocuğunuzu arayacak ve sizi aramasına yardımcı olacaksınız, böylelikçe çocuğunuz ile devamlı iletişimde kalacaksınız. Ayrıca superkids akıllı saatin üzerinde bulunan acil yardım butonu ile çocuğunuzun size acil durumlarda bildirim göndermesini sağlayacaksınız.

Çocuğunuz hep gözünüzün önünde olsun, aklınız onda kalmasın istiyorsanız. Sizde Superkids çocuk telefonu Edinin.

cocuk-hirsizligina-son

Superkids, çocuğunuzun güvenliği için tasarlanmış akıllı bir saattir, çocuklarınız için 7/24 güvenlik sağlar. Superkids ile çocuğunuz ile konuşabilir, çocuğunuzun konumunu her an görebilirsiniz. Acil durumlarda çocuğunuz SOS tuşu yardımı ile sizden yardım isteyebilir.

Bir çocuğun zevkle takmak isteyeceği kadar güzel, kötü niyetli kişilerin dikkatini çekmeyecek kadar basit bir görünüme sahiptir.

takip-edin-superkids takip2 takip3

]]>
http://www.gencgrafiker.com/superkids-cocuk-telefonu/feed/ 0