Ücretsiz Kaynaklar

Illustrator CS6 Kısayolları

Her zaman ihtiyaç duyarız, çoğu zaman büyük bir kısmı ezberimizde olsa da yeni tooları kullanırken ve  daha sık kullanmaya başladığımızda ne kadar işimizi kolaylaştırdığını hepimiz biliyoruz, işte bu konuda illustrator’ın CS6’nın kısa yollarının anlatıldığı güzel bir aracı sizinle paylaştık.

Adobe Illustrator CS6 klavye kısayolları Nasıl Okunur ?

Adobe Illustrator Kısayol tuşu = gri metin
Kısayol aktif etme tuşu = turuncu metin

  1. Adobe Illustrator Kısayol tuşu (gri metin) veya Eylem klavyede gerçekleştirmek istediğiniz Kısayolu (turuncu metin) bulun.
  2. Bir Adobe Illustrator Kısayol tuşu (gri metin) kullanmak istiyorsanız, ilgili tuşa basın. (Örnek: “Kalem” Aracı erişmek için, “P” tuşuna harfine basın.)
  3. Bir Kısayol aktif etme tuşu (turuncu metin) kullanmak istiyorsanız, turuncu metinde belirtilen istediğiniz Kısayol aktif etme tuşu tuşuna basın, Command tuşunu basılı tutun. (Örnek: erişmek için Nesneler Kısayol aktif etme tuşu “Tümünü Seç”, Command tuşunu basılı tutun ve “A” harfine basın.)

illustrator-kisa-yollari

Diğer Kısayollar Nasıl Gerçekleştirilir ?

Belirtilen tuşları / gerçekleştirmek istediğiniz belirli kısayolu yanında eylemler izleyin. (Örnek: erişmek için “E” tuşuna basarken erişmek için “Silgi” Aracı için Shift tuşunu basılı tutun.)

Photoshop Kısayolları için burayı tıklayınız.